Sörloth'un menajerinden açıklama geldi

Son dakika Trabzonspor transfer haberleri... Trabzonspor'un Norveçli golcüsü Aleksander Sörloth’un menajeri Mike Kjolo açıklama yaptı. Peki Sörloth'un menajeri ne dedi? Sörloth transfer olacak mı? İşe detaylar...
15 Eylül 2020 11:30- Son Güncelleme - 15 Eylül 2020 11:43
Google news abonelik

Sörloth'un menajeri, Leipzig ve Tottenham'ın transfer etmek istediği golcü için açıklama yaptı.

Milli takım kampından dönmeyen Norveçli forvet hakkında ülke basınına açıklama yapan Kjolo, Crystal Palace ile ilgili soruyu yanıtladı.

Hürriyet'in haberine göre; Kjolo, Sörloth'un Crystal Palace tarafından iki kez kiralanmasının ardından İngiliz ekibine karşı bir intikam duygusu besleyip beslemediği sorusuna yanıt verdi ve "“Bu sporu yapıyorsanız motivasyon kaynağınız intikam olamaz. Asıl çıkış noktanız sınırlarınızı zorlamak ve ne kadar ileri gidebildiğinizi görmektir. Şunu biliyoruz ki, geçmişte yaptıklarınızdan daha hızlı mazi olan hiçbir şey yok. Önemli olan şu an ve gelecektir. Şuna eminim ki, ne Sörloth ne çevresindekiler, Crystal Palace’tan intikam almak gibi bir duygu besliyorlar” dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Sörloth için 15 milyon Euro kazanmak istediklerini belirterek, "Özetle şöyle diyebilirim; yüzde 50, yüzde 50 alacağız. Tekifler 20 seviyesinde öyle 25’ler, 30’lar yok henüz. Biz 15 milyon Euro alalım istiyoruz, 15’er kalsın yani" demişti.

Öte yandan Trabzonspor Kulübü de 24 yaşındaki futbolcu hakkında bir açıklama yayınlamış ve "Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir. Kiralama sözleşmesinin erken feshini gerektiren ve tüm tarafların mutabık kalacağı bir anlaşma için süreç devam ederken, futbolcumuz Alexander Sorloth ülkesinin milli takımının kampına katılmak üzere Norveç’e gitmiştir. Karşılaşmaların ardından 8 Eylül Salı günü Trabzon’da olması gereken oyuncumuz, Oslo’da COVID-19 testi yaptırdığını, PCR testinin 10 Eylül Perşembe günü sonuçlanacağını ve 11 Eylül Cuma günü Trabzon’da olacağını tarafımıza bildirmiştir. Bugün itibariyle henüz Trabzon’a gelmeyen futbolcumuz için noter tespiti yapılmış olup kulübümüzün disiplin talimatındaki ilgili maddeler yürürlüğe girmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullanmıştı.

Trabzon'a dönmeyen Aleksander Sörloth, bodo mavililerin Beşiktaş'a 3-1 kaybettiği sezonun ilk lig maçında forma giymemişti.

Mesut Özil - En Güzel 5 Gol | Premier League (2014/15 - 2017/18)