AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Southgate: Oyuncularım her türlü övgüyü hak ediyor

İlk Yayınlanma : 04 Tem 2018 - 04:12 / Son Güncelleme : 04 Tem 2018 - 01:12

Oynayış şeklimizden dolayı çok gurur duyuyorum. Son yıllara baktığımız zaman bize penaltı atışları hiç yaramıyordu."

2018 FIFA Dünya Kupası son 16 turunda İngiltere, 1-1 tamamlanan maçta Kolombiya'ya penaltılarda 4-3 üstünlük sağlayarak çeyrek finalist oldu.

Maç sonu İngiltere teknik direktörü Gareth Southgate yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Southgate'nin açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Penaltı atışları bize yaramıyordu

"Oynayış şeklimizden dolayı çok gurur duyuyorum. Son yıllara baktığımız zaman bize penaltı atışları hiç yaramıyordu. Oyuncularım çok çok büyük performans ortaya koyduk. Son düdüğe kadar herkes nefesini tuttu. Kolombiyalılar da heyecanlıydılar. Uzatma dakikalarında disiplinden kopmadık. Bu akşam kazanmak için neler gerekiyordu onu biliyorduk ve yaptık."

Oyuncular her türlü övgüyü hak ediyor

"Tarih konusunda pek fazla bir şey söylemeye gerek yok, insanlar bunu zaten biliyor. Oyuncularım her türlü övgüyü hak ediyor."

İsveç çok zorlu bir rakip

"Sakin olmaya çalıştım, maç içerisinde de sakinliğimizi korumaya çalışmıştık, gerekli değişiklikleri de yaptık. Sonradan giren oyuncularda elinden geleni yaptı. Sakatlıklar hakkında çok fazla şey söyleyecek durumda değilim. Şimdi zorlu bir maça çıkacağız. İsveç çok zorlu bir rakip, onlara saygı duyarak oynayacağız. Onları kimse beklemiyordu, çok ciddiyetli oynayacağız onlara karşı. Çok uzun yoldan insanlar geldi buraya, biz de onları mutlu etmeye çalışacağız. " (AJANSSPOR)