AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Giresunspor'da Sözleşmesi Feshedilen Ibrahima Balde'den Açıklama

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 10 May 2022 - 20:08 / Son Güncelleme : 10 May 2022 - 20:18

GZT Giresunspor, Ibrahima Balde'nin sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiğini açıklamıştı. Balde, hiçbir şey imzalamadığını açıkladı. İşte detaylar.

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden GZT Giresunspor, tecrübeli forvet oyuncusu Ibrahima Balde ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Kulüpten yapılan açıklamada oyuncunun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği belirtildi. Bu gelişmenin ardından Ibrahima Balde'den açıklama geldi. Balde, hiçbir şey imzalamadığını ifade etti.

Kulüp karşılıklı olarak fesih dedi

Giresunspor, Balde ile yolların ayrıldığını duyurdu. Balde'ye teşekkür eden Karadeniz ekibi, açıklamasında "Profesyonel futbolcumuz Ibrahima Baldé ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Ibrahima Baldé'ye kulübümüze vermiş olduğu hizmetleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz." ifadelerine yer verdi.

Balde'den açıklama geldi

Ibrahima Balde, sözleşmesinin karşılıklı anlaşarak feshedildiği duyuruya yanıt verdi. Balde, yaptığı paylaşımda şunları ifade etti: "Bu nedir anlayamadım? Ne zaman bu gerçekleşti? Başkanın imzalamamı istediği bir yazı aldım az önce."

"Bana bu şekilde mi teşekkür ediyorsunuz?

"Sözleşmeme saygı duymadıklarını ve bana 6 aydan fazla maaş ve geçen yıldan maaş borcu olduğunu bilerek, artık kulübe gelmemem ile ilgili bir yazı aldım. Ama ben bu konu hakkında hiçbir şey söylemedim. Giresunspor bana bu şekilde mi teşekkür ediyor? Biri bana bunu açıklayabilir mi? Hakan Karaahmet bana bu şekilde mi teşekkür ediyorsunuz?"

"Ben hiçbir şey imzalamadım"

"Ben hiçbir şey imzalamadığımı biliyorum. Teşekkür ederim Hakan Karaahmet, Giresunspor taraftarları ve Giresun şehri. Neler olduğunu anlayamıyorum. Bir kulüp izin olmadan ve oyuncunun bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını bilerek böyle bir şey paylaşabilir mi?"

"Başkanım bu ayıp sizden geliyor"

"Bu konu hakkında hiçbir şey söylenmedi. Başkanım bu ayıp sizden geliyor. Bu profesyonel değil. Ben hiçbir hak vermedim ve hiçbir şey imzalamadım. Bütün dünya bunu bilecek. Bu sizin ayıbınızdır. Bütün çalışmam ve bütün profesyonelliğimden sonra, bunu yapmaya hakkınız var mı?"