Metin Öztürk: "Sponsorluk Gelirse Icardi Kalır"

Akın Ungan
09.06.2023 - 17:44 | Son Güncellenme: 09.06.2023 - 20:13

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, Dursun Özbek’in Mauro Icardi’nin Galatasaray’da kalması için sponsorluk görüşmeleri yürüttüğünü açıkladı. Detaylar...

Metin Öztürk: "Sponsorluk Gelirse Icardi Kalır"

Spor Toto Süper Lig'de 23. şampiyonluğunu kutlayan Galatasaray'da İkinci Başkan Metin Öztürk, açıklamalarda bulundu. Öztürk, başkan Dursun Özbek'in Mauro Icardi transferi için sponsorluk anlaşması yürüttüğünü söyledi.

 

343 Digital YouTube kanalına konuşan Öztürk, "Icardi bu sene şampiyonluğumuza pek çok katkı sağladı. Bizim çok önemli bir oyuncumuz. Önümüzdeki sene de kadromuzda tutmak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Başkanımız muhtelif kuruluşlarla Icardi için sponsorluk görüşmeleri yapıyor. Böyle bir sponsorluk gelirse Icardi kalır" dedi.

"Icardi 1 sene önce gelseydi Arjantin Milli Takımı'nda izlerdiniz"

Metin Öztürk, gelirlerin direkt bankalara ve blokeli hesaplara gittiğini ve Icardi’nin kalması için sponsorluk görüşmelerinin yapıldığını belirterek, “Elması, cam parçası zannederken, biz tozunu attırdık. Icardi de sahanın ve rakiplerin tozunu attırdı. Icardi bir sene önce Galatasaray’a gelseydi, Arjantin Milli Takımı’nda izlerdiniz” ifadelerini kullandı.

"Başkaları 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı göreceğiz"

Öztürk, “Galatasaray’da neyi hayal edersiniz? Şampiyonluğu… Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmayı. Hayal ettiğimiz her şeyi Dursun Özbek liderliğinde başardık. 2018’de Mustafa Cengiz kazanınca dışarıdan taraftar olarak destek verdik ama gölge kabine gibi devamlı işin içinde olduk. 2021 seçimine Dursun Özbek ile beraber girmek istedik ama kendisi arzu etmedi. 2022 seçiminde bize liderlik etmeye karar verdi ve yola devam ettik. Bu bir koalisyon veya birleşme değil. Ben sadece lider gelene kadar ekibi muhafaza ettim. Dursun Özbek, inşallah uzun yıllar liderliğimizi yapacak ta ki biz 5’inci yıldızı görene kadar. Başkaları 4’üncü yıldızı görmeden, biz 5’inci yıldızı görmüş olacağız. Onlar 5’inci yıldızlarını kendi etiketlerinde, kendi dolaplarında, hangi matbaada bastırırlarsa orada kullanırlar” dedi.

İlgini Çekebilir
"Icardi şu andan itibaren tekrar PSG'nin oyuncusu"
Habere Git

"30 Nisan’daki seçimden önce Okan Buruk ile anlaşmıştık"

Metin Öztürk, 30 Nisan seçimlerinden önce Okan Buruk ile anlaştıklarını fakat daha sonra Dursun Özbek liderliğinde yola devam ettiklerinde kararın Dursun Özbek’e ait olduğunu açıkladı. Öztürk konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Biz 30 Nisan’daki seçimden önce Okan Buruk ile anlaşmıştık. Dursun başkanımız liderliğinde yola devam ederken bu konuyu hiç konuşmadık. Çünkü bizde başkanlık var, başkan karar verir. Seçimden sonra bu konu gündeme geldiğinde ‘Biz devam etseydik Okan Buruk ile devam edecektik ama artık biz Dursun Özbek liderliğinde olan bir ekibiz. Dursun Özbek kimle anlaşırsa onunla devam ederiz’ demiştik. Okan Buruk, Galatasaray’ın evladı. Bundan önce Akhisar’da bir Türkiye Kupası, Başakşehir’de Süper Lig şampiyonluğuyla çok genç yaşına rağmen kendini kanıtlamış. Okan Hocamız, liderimiz Dursun Özbek ve müthiş bir Galatasaray sevdalısı bizim için büyük şans Erden Timur… Herkes Galatasaray ile yatıp, Galatasaray ile kalkmaya başladı. Ben çok net hatırlıyorum. Erden Timur yurt dışı seyahatinden dönerken gelip tesiste yatmıştı.  Bu aslında Galatasaray’ın bugünkü başarısını gösteriyor ve Galatasaray’a dikkat edin Galatasaray hep kaotik dönemlerden şampiyon çıkmıştır"

"Erden Timur transfer için gidiyor"

Erden Timur’un transfer çalışmaları için yurt dışına çıkacağını da açıklayan Öztürk, “Erden Timur transfer görüşmeleri için yurt dışına gidiyor. Dolayısıyla bir şeyi küçülterek büyütemezsiniz. Büyütmek de çok para harcamak değil. Digiturk’ten 500 milyon dolar alındığı dönemde büyük takımların bütçeleri 100 milyon dolar seviyesindeydi. Bu sene 32 milyon Euro civarı maaş bütçemiz vardı. Erden Timur çalışkanlığı, ahlakı ve açık fikirliliği bu başarıyı getirdi. Gitmek isteyen oyuncuları da kalmaya ikna etti” şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
Cimbom transferi bitiriyor! İmza an meselesi...
Habere Git

"Florya’dan 10 milyar TL civarında bir net gelir hedefliyoruz"

Öztürk, Galatasaray’ın Florya’dan 10 milyar TL net gelir gelir beklediğini açıkladı. Öztürk, "Biz 1 ay gibi kısa sürede Galatasaray Adası’nın inşasını yaptık. Bu yaz üyelerimiz adadan faydalanacak. Futbol takımımız ekim-kasım gibi Kemerburgaz’a taşınır. Biz Florya’da 2 sahada antrenman yapıyoruz. Yeni tesisimizde 6 tane yeni nizami sahamız olacak. Orada bir yer daha kiralayıp bunu 8 nizami sahaya çıkarabiliriz. Florya’da kiracısı olduğumuz, kendimize ait olan yeri 1 milyar 85 milyon TL + KDV ödeyip tapusunu aldık. Florya’dan 10 milyar TL civarında bir net gelir hedefliyoruz. Mecidiyeköy’den 1,5 milyar TL civarı gelir bekleniyor. Orada satışlar devam ediyor. Florya’da ilk temeli attıktan sonra 1. etaptan yaklaşık 2,5-3 milyar TL’lik bir satış bekliyoruz. Mutlaka dünyaca ünlü bir marka ile anlaşacağız konut projesi ile ilgili… Bütün borcumuzu ödeyip 2024 Mayıs’a kadar Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız. Borcunuz olmasa 1 milyar TL gibi büyük bir rakamı ödemekten kurtulacaksınız. Galatasaray sadece futboldan ibaret değil. Diğer branşlara da yatırım yapacağız. Olimpik sporlar da önemli. Dünya çapında futbolcuları daha rahat çekebileceğiz artık hedefimiz çeyrek final değil final olacak. Kulüpler kendi kaynaklarını yaratamazsa taşıma suyuyla değirmen dönmez. Birilerinden para istemekten bankalara el açmaktan kurtulmalısınız" dedi.

"Herkes kendi bulanık suyunda yüzsün, Galatasaray tertemiz suda Avrupa'ya gidiyor"

Öztürk, “Kadromuzdan hiçbir futbolcuyu bırakmak istemiyoruz. Okan Buruk’un bizden talepleri var. Erden Timur da sonuna kadar bunun peşinde. Şampiyonlar Ligi’ne gidecekseniz zaten görüştüğünüz oyuncular da o seviyede. İsim ifade etmek istemiyoruz çünkü 7-8 milyon Euro vereceğiniz bir adam 12-13 milyon Euro’ya fırlıyor. Galatasaray’ın talip olduğu oyuncuyu başkaları alamayınca ‘Galatasaray aslında onu 2 katı fiyata aldı’ diyorlar. Kimse suyu bulandırmasın, herkes kendi bulanık suyunda yüzsün. Galatasaray tertemiz, pırıl pırıl suda Avrupa’ya doğru gidiyor” diye konuştu.

"Develioğlu'na kızgınım, kırgınım"

30 Nisan’daki seçimin iptaline ilişkin davayı açan Galatasaray Spor Kulübü Üyesi Fırat Develioğlu hakkında da açıklamalarda bulunan Öztürk, “Fırat Develioğlu’na kızgınım, kırgınım. O gün ne dediysem arkasındayım. Fırat Bey’in kendi özgür iradesidir ama onun mahkemeye başvurmasını gerektirecek bir durum olduğunu o gün de düşünmüyordum, bugün de düşünmüyorum. Galatasaray’ın mahkeme kapılarında olmasını doğru bulmuyorum. Bugün o seçimin iptal edilip Dursun Özbek liderliğinde bu kadronun gelmesi ve şampiyon olmamız, o günkü mahkeme kararını ya da mahkemeye başvuruyu ya da sonucu doğru bulmamı gerektirmez. Yanlış yanlıştır. Benim lehime veya Galatasaray’ın lehine olmasının herhangi bir kıymeti yok. Adalet herkese lazım. Biz 30 Nisan seçiminden önce Dursun Özbek ile defalarca konuştuk ama ikna edemedik liderlik konusunda. Seçimin iptalinden sonra ikna çabalarımızı sürdürdük. Sadece biz değil, tüm Galatasaray camiası Dursun Özbek’in liderliğinde bir araya gelinmesini arzu etti. Başkanla 15 dakika kahve içtik ve el sıkıştık. Bence Dursun Özbek’in Galatasaray Başkanı olması Galatasaray’ın bundan sonraki en az 30 yılını ekonomik olarak kurtarmıştır” dedi.

İlgini Çekebilir
Terim'den Şenol Güneş ve Mustafa Denizli paylaşımı! Beğeni butonu çöktü
Habere Git

"Bitmek üzere olan iki transferimiz var"

Galatasaray’ın bitmek üzere olan iki transferi olduğunu duyuran Öztürk, “Şu an netleşmiş, bitmek üzere olan iki transferimiz var. Ama mutlaka Erden Bey daha iyi biliyordur, mevcut döneceklerden bahsetmiyorum. 4 ya da 5 tane Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak çapta transferimiz olacak” açıklamasını yaptı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler