AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Spor Bakanı ile vatandaş arasında yabancı sınırı diyalogu: "Kural değiştirilmesin."

İlk Yayınlanma : 12 Kas 2017 - 13:00 / Son Güncelleme : 12 Kas 2017 - 13:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul'un organize ettiği Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı.

Bakan Bak ile Uysal, organizasyonda maraton, 15 kilometre ve 10 kilometre yarışlarının ardından, 8 kilometrelik halk koşusunun da startını verdi.

Vatandaşlar, yoğun katılımdan dolayı 3 farklı startla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kısım kısım gönderildi.

Osman Aşkın Bak ile Mevlüt Uysal, üçüncü startın ardından beraberindeki Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ile halk koşusunda yer aldı.

Yüksek tempoda yürüyen Bak ve beraberindekiler, Altunizade Köprüsü'nden başlayıp, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek Beşiktaş sapağına kadar olan yaklaşık 5 kilometrelik yolu 45 dakikada geride bıraktı.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, yürüyüşleri sırasında sık sık katılımcıların durumlarını sordu. Yoğun ilgiyle karşılanan ikili, vatandaşların birlikte fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmedi.

Yürüyüş sırasında çocuklarla özel olarak ilgilenen Bakan Bak, sohbet ettiği bir çocuğun basketbol topunu alarak bir süre sektirdi.

Öte yandan halk koşusuna katılan bir vatandaş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan, Süper Lig'deki yabancı futbolcu sayısı kuralının değiştirilmemesini istedi.

Bakan Bak, vatandaşın bu talebi üzerine, "Milli takım ne olacak?" şeklinde yanıt verdi. Vatandaşın "Altyapıya yatırım yapalım." demesi üzerine Bak, "Altyapıya da yatırım yapıyoruz." diye konuştu.