Şampiyonlar Ligi | Sporting kopyayı verdi ama Beşiktaş çekmedi!

20.10.2021 - 12:10 | Son Güncellenme: 20.10.2021 - 12:15

Sporting Libzon’a 4-1 yenilen Beşiktaş rakibine kornerden 2 gol ve 1 penaltı şansı verdi. Sporting, maç önü ısınmada 10 dakika korner çalışıp Beşiktaş’a kopya verdi.

Kartal YİĞİT - AJANSSPOR

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde üçüncü maçından da puansız ayrıldı. Siyah - beyazlılar, bir çok gol fırsatı yakalasa da Sporting Lizbon’a İstanbul’da 4-1 yenilmekten kurtulamadı. Beşiktaş’ın mağlubiyetinde rakibin kornerlerdeki etkinliğine çare üretememesi başlıca neden oldu. Rakip kornerlerden iki gol ve bir de penaltı üretti. Teknik direktör Sergen Yalçın, yenilen golleri basit olarak nitelese de aslında Sporting, bu golleri çok atıyor.

Coetes bunu hep yapıyor

Portekiz ekibinin kornerlerden bulduğu gol sayısının bu sezon 2 olması belki de siyah - beyazlı teknik heyeti yanılttı. Oysa geçen sezon çok sayıda gol attılar. Ve özellikle de Beşiktaş’a iki korner golü atan Sebastian Coates… Portekizli stoper geçen sezon benzer 7 gol attı. Bu sezon da siftahını Beşiktaş ile yapmış oldu.

Sporting maç öncesi Beşiktaş’a kopya verdi

Sporting Lizbon, korner taktiği için de adeta Beşiktaş’a kopya verdi. Çünkü Portekiz temsilcisi maç önü ısınmada yaklaşık 10 dakika korner çalışması yaptı. Sergen Yalçın, kornerlerde ne yapmaları gerektiği oyuncularına söyledikleri halde golleri yediklerini belirterek, “Kolay gol demeyelim de basit gol diyelim. Larin ve Batshuayi gibi uzun oyunculara görev verdik. Ama topu sektirirsezin arkada yüzde 50 yüzde 50 eşit şans doğuyor” dedi.

Sergen Yalçın'ın Sporting maçının ardından yaptığı açıklamalar

Beşiktaş hep ofsaytta!

Beşiktaş’ın dünkü bir kronik sorunu da ofsayttı. Siyah - beyazlıları ayağa kaldıran bir çok gol pozisyonu ofsayta takıldı. Yani golü atsa da tıpkı Alex Teixeira’da olduğu gibi golleri VAR’dan dönecekti. Özellikle Bathshuayi, Sporting karşısında bir çok kez ofsayta düştü. Beşiktaş, toplam 9 kez ofsayta düşerken rakip hiç ofsayta düşmedi.
 

Senin için hazırladığımız haberler