Formula 1 Haberleri | Stake F1 yeni aracını ve yeni renk düzenini tanıttı!

Orhan Gülek
05.02.2024 - 23:59 | Son Güncellenme: 06.02.2024 - 00:11

Formula 1 takımlarından Stake F1, Alfa Romeo adını değiştirdikten sonra yeni aracını ve yeni renk düzenini Formula 1 kamuoyu ile paylaştı. İşte detaylar.

Formula 1 Haberleri | Stake F1 yeni aracını ve yeni renk düzenini tanıttı!

AJANSSPOR - HABER

Formula 1 takımlarından Stake F1, Londra'da düzenlenen lansman etkinliğinde C44 isimli aracını ve yeni renk düzenini duyurdu. Stake F1, yeni sezonda yeşil siyah renk düzenini tercih etti. Takımın pilotları olan Guanyu Zhou ve Valtteri Bottas'ın giyeceği yarış tulumları da belli oldu. Pilotların yeşil siyah renk düzenli yarış tulumları da görücüye çıktı.

Alfa Romeo ile anlaşma olmadı

İsviçreli ekip, 2026 yılında Audi'nin fabrika takımı olma anlaşmasından dolayı Alfa Romeo ile anlaşmasını yenilemedi. Bunun üzerine Stake ve Kick sponsorluğunda Sauber ismi yeniden Formula 1'e geri döndü. Bu isim, 2024 ve 2025 sezonlarına kadar kullanılacak.

Audi'yi bekliyorlar

Stake F1, Alfa Romeo anlaşması ile 2026'da tam Audi fabrika takımına geçiş arasındaki iki yıllık boşluktan yararlanarak Stake'in tek isim sponsoru olduğu ilk sezon için yeşil ve siyah renk düzenini tercih etti.

Bottas ve Zhou Barcelona'da piste çıkacak

C44, 21 Şubat - 23 Şubat tarihlerinde Bahreyn'de düzenlenecek resmi Formula 1 testinden önce Cuma günü İspanya'nın Barcelona şehrinde Valtteri Bottas ve Guanyu Zhou tarafından sürülecek.

Stake, Everton ile de anlaşmıştı

Stake, İngiltere Premier Lig takımlarından Everton'la da geçtiğimiz yıl sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Stake F1, 2024 sezonunda da Valtteri Bottas ve Guanyu Zhou'yla yarışacak.

Senin için hazırladığımız haberler