Stefan Kuntz: "Burak Yılmaz'a gurur duymalısın" dedim

25.03.2022 - 01:04 | Son Güncellenme: 25.03.2022 - 01:24

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off yarı finalinde Portekiz'e karşı 3-1 kaybeden Türkiye'de maçın ardından Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off yarı finalinde Türkiye, Portekiz'e 3-1 kaybederek Dünya Kupası umutlarını kaybetti. Maçın ardından teknik direktör Stefan Kuntz açıklamalarda bulundu.

İkinci golü dikkatsizlikten yedik

Stefan Kuntz: "İlk 20 dakika oyuncularımızın galibiyete inanmadıklarını gördük. İlk golden sonra oyuncularımızın hisleri geri döndü. İkinci golde bir dikkatsizliğimiz oldu. Adlında çok çalışmıştık. Rakibe yakın oynamalıydık o pozisyonda. Ve devre arası yaptığımız konuşmada oyuncular Letonya ve Karadağ maçlarını hatırlattım. 

 2. yarı Portekiz'e top oynatmadık

Bunu tekrar yapabileceğimizi söyledim. Ve onlara dedim ki Portekiz karşısında pozisyonlar buluyorsunuz ve gerçekten yenebileceğinize inanıyor musunuz dedim. Onlar da evet hocam dediler. Ben de o zaman çıkın gösterin dedim. 2. yarı takımımla gurur duyuyorum. 2. yarı Portekiz'e top oynatmadık. Sıkı çalıştık ve beraberliği yakalama şansımız vardı ama bazen de biraz şans lazım.

"Burak Yılmaz'a gurur duymalısın" dedim

Maçta penaltı kaçıran Burak Yılmaz için Kuntz "Evet, dikkat ettiyseniz bir dair oluşturduk, bir araya geldik. Burak Yılmaz'a dedim ki, gurur duymalısın. Bu takım kaptanısın. Eğer Letonya karşısında bu penaltın olmasaydı bu takım burada olmazdı." Bazen de şansa ihtiyacınız olması gerekir. " dedi.

İlgini Çekebilir
Türkiye'nin Dünya Kupası laneti sürüyor!
Habere Git

Siz Türk Milli Takımı ile gurur duyuyor musunuz?

Kuntz "O zaman ben de bir soru sorabilir miyim? Siz Türk Milli Takımı ile gurur duyuyor musunuz? Bizim genç bir takımımız var ve büyüyoruz, gelişiyoruz. Bu mağlubiyet üzerinden dersler çıkartırsak daha da gelişeceğiz.

2. golü de biraz aptalca yedik

O zaman ben de size sorarım maçı izlediniz mi. Ben önemsemiyorum. Bizim Portekiz'den daha fazla şansımız oldu. Ben istatistiklerle çok ilgilenmiyorum. Takım 2. yarı harika bir oyun oynadı. İlk 20 dakikayı tamamen harcadık. Sahada cesaretimiz yoktu. Yediğimiz golden sonra ataklarımız, pozisyonlarımız oldu. 2. golü de biraz aptalca yedik diye düşünüyorum. Neden üçlü oynadık? Portekiz'in çok orta yaparak oynayacağını biliyorduk. Birebir oyuna çok fazla odaklanmadık. Bu da bizim taktiğimizdi. Portekiz'de deplasmanda oynarken bütün maçı değiştirmek üzereydik

Şu an yolun başındayız

Bu takımla gurur duymamız gerekiyor çünkü beraberliği yakalama fırsatımız da oldu ve ondan sonra herhalde birçok insan tahmin ediyordur maçın nerelere gidebileceğini. Letonya'da maç şansımız vardı ve bugün yoktu. Bu maçı ele alırsak, üzerine koyarak öğrenecek şeyler var diye düşünüyorum. Hiç kimse bugünkü performansımızdan dolayı Türkiye'deki hiç kimse utanmamalı. Ama kesinlikle öğreneceğimiz şeyler var. Şu an yolun başındayız.

Berkan'ın performansından tatmin oldum

Berkan'ın sol kanatta oynaması hakkında Kuntz: İlk kez o mevkide oynadı ve ben Berkan'ın performansından tatmin oldum. Maçı sadece Ronaldo'ya karşı oynamıyorduk tabii. Birçok alanda iyi şeyler yaptık. Ben her oyuncuyu ve takımı geliştirmeye çalışıyorum. Genel anlamda iyi bir başlangıçtı."

Oyuncular bu sistemden memnunuz dedi

Maç planına sadık kalmayı öğrenmemiz gerekiyor. Taktiksel anlamda da her mevkiden memnun olduğumu söyleyemeyeceğim. 2. yarı bu konularda iyiye gidiş vardı. Eski sisteme dönmek istiyor musunuz diye sordum oyunculara. Oyuncular da bu sistemden memnun olduklarını söyledi. Planladığımız doğrultuda gelişmeye devam etmek istiyoruz. Başta söylemeyi unuttum. Portekiz'i de tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

Senin için hazırladığımız haberler