A Milli Takım Teknik Direkötü Stefan Kuntz, Galler Maçı Öncesi Konuştu!

Orhan Gülek
18.06.2023 - 20:17 | Son Güncellenme: 18.06.2023 - 20:23

A Milli Takım Teknik Direkötü Stefan Kuntz, Galler karşısında Letonya maçından farklı bir taktiksel anlayış olabileceğini söyledi. İşte tüm detaylar...

A Milli Takım Teknik Direkötü Stefan Kuntz, Galler Maçı Öncesi Konuştu!

AJANSSPOR - HABER

Stefan Kuntz, EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile oynanacak karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

"Kolay olacağı anlamına gelmiyor"

Galler'le maçına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kuntz, "Seyahatimizden sonra önemli olan iyi bir rejenerasyon yapmamızdı. Rakibimiz forvet oyuncusunu kaybetmesi bu maçın kolay olacağı anlamına gelmiyor." ifadelerini kullandı.

"Özelliklerinin farkındayız"

Galler'in son maçlardaki performansı ve kadrosuna ilişkin gelen soruya Kuntz, "Biz rakibimizi analiz ettik ve rakiplerimizin özelliklerinin farkındayız. Kendi oyuncularımıza yoğunlaşmanın ve hangi oyuncularla oynayacağımız düşünmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz." yanıtını verdi.

İlgini Çekebilir
Kuntz'a tercümandan "Popo" sansürü!
Habere Git

"Arda'nın performansı bizi memnun etti"

Arda Güler'in Letonya karşısındaki performansı ve Galler maçının taktiksel anlayışla ilgili Kuntz, "Arda'nın Letonya maçındaki performansı bizi memnun etti. Önümüzdeki rakip farklı olduğu için taktiksel olarak farklı bir anlayışı sahaya yansıtabiliriz. Savunma anlayışımızın ne olacağıyla ilgili çaba sarf ediyoruz. Ayrıca rakibimizi nasıl zorlayacağımız üzerine de çalışıyoruz ve bu istediğimiz şey." değerlendirmesinde bulundu.

"Barış'ı kadroya dahil eden ilk hoca bendim"

Stefan Kuntz, Barış Alper Yılmaz'ın performansıy ve ilk 11'le ilgili ise şunları söyledi:

"Maç öncesinde ilk 11'le ilgili bir bilgi vermiyorum. Önce takımıma açıklıyorum. Ama bildiğiniz gibi Barış'ı kadroya dahil eden ilk hoca bendim. Onun kalitesini ve ne kadar iyi olduğunu biliyoruz ve ondan faydalanmak istiyoruz."

Türkiye - Galler maçının günü, saati ve kanalı

19 Haziran Pazartesi günü Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı'nda yapılacak maç, saat 21.45'te başlayacak. Türkiye - Galler maçı TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Karşılaşmayı İtalya Futbol Federasyonundan hakem Fabio Maresca yönetecek. Mücadelenin yardımcı hakemliklerini Daniele Bindoni ve Alberto Tegoni, dördüncü hakemliğini ise Luca Massimi üstlenecek.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler