Milli Takım'da Stefan Kuntz'dan Ayrılık İddialarına Cevap

Orhan Gülek
15.06.2023 - 19:10 | Son Güncellenme: 15.06.2023 - 19:18

A Milli Takımımızın Letonya maçı öncesi milli futbolcu Umut Nayir ve teknik direktör Stefan Kuntz basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar

Milli Takım'da Stefan Kuntz'dan Ayrılık İddialarına Cevap

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Letonya ile oynanacak maç öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Sadece onlara odaklanmış durumdayım"

İlk olarak ayrılık iddiaları hakkında açıklama yapan Kuntz, "Değiştiremeyeceğim konular hakkında(takımdan gönderileceği iddiaları) düşünmüyorum. Burada çok önemli iki maçımız var ve sadece onlara odaklanmış durumdayım. A Milli seviyede görev alıyorsanız her maç baskı hissedersiniz. Yarınki maçın baskısının diğer maçlardan farkı yok." dedi.

"Diğer oyuncularımız onların eksiklerini kapattılar"

Enes Ünal ve Cenk Tosun'un sakatlık durumuna da değinen Kuntz, "Enes ve Cenk normalde as oyuncularımız. İster istemez takımda eksiklik hissedilecektir. Daha önce böyle eksiklerimiz olduğunda diğer oyuncularımız onların eksiklerini kapattılar. Yarın da böyle olacağını düşünüyorum." dedi.

İlgini Çekebilir
Çağlar Söyüncü, A Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı
Habere Git

Kuntz'dan Arda Güler yorumu

Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler hakkında ise Kuntz, "Arda Güler harika bir oyuncu. Son dönemde ciddi süre aldı ve iyi performanslar sergiledi. Geliştireceği şeyler var. Gelecekte Türkiye ve Türk Milli Takımı için kilit bir oyuncu olacaktır." şeklinde konuştu.

"Rakibimiz kendini geliştirdi ancak biz de geliştik"

Letonya maçının zorluğuna dikkat çeken Kuntz, "Çok daha rahat bir maç olur mu? Ondan emin değilim. Rakibimiz kendini geliştirdi ancak biz de geliştik. Fiziksel olarak güçlü ve yüksek toplarda zorluk yaratabilecek bir takım. Benim görevim kendi gücümüzü en iyi şekilde sahaya yansıtabilecek takımı hazırlamak. 8 tane maçımız var ve bu maçı kazanmamız, önümüzdeki hedefe bizi daha çok yaklaştıracak. Maçın ne kadar önemli olduğunun bizler de farkındayız." dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler