Sterling: Pozisyon penaltıydı

08.07.2021 - 01:05 | Son Güncellenme: 08.07.2021 - 01:12

EURO 2020'de İngiltere'ye finali getiren penaltı pozisyonunun kahramanı Raheem Sterling maçtan sonra hakemin doğru bir karar verdiğini söyledi.

AJANSSPOR-HABER

EURO 2020'de İngiltere, Danimarka'yı uzatmada 2-1 yenerek finale kalan taraf oldu. Normal süresi 1-1 biten maçın ardından uzatmada sonucu belirleyen pozisyon ise çok tartışıldı.  

Makkelie'den tartışmalı penaltı

104. dakikada rakip ceza sahasına giren Raheem Sterling yerde kaldı. Hollandalı hakem Danny Makkelie bu pozisyonda penaltı noktasını gösterdi. Danimarkalılar ise bunun apır bir karar olduğu gerekçesiyle itirazda bulundu.

Sterling: Penaltıda temas vardı 

Harry Kane'in gole çevirerek 2-1'lik galibiyeti getirdiği pozisyonu değerlendiren Sterling, "Bugün en iyi performansımızı gösterdik. Takım ruhunu ortaya koyarak kazandık. Penaltı pozisyonunun da doğru karar olduğunu düşünüyorum. Orada bana temas vardı" diye konuştu.

Kane: Futbolda bunlar var

Penaltı vuruşu kaleciden dönen ve önüne gelen topu tamamlayarak ağlara gönderen Harry Kane ise, "Aslında kötü penaltı kullanmadım. Ama penaltılar bazen kaçar. Futbolda bunlar var" yorumunu yaptı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler