Stuttgart'ta koronavirüs şoku!

Almanya 2. Lig takımlarından Stuttgart'ta bir kişinin koronavirüs testinde yaşanan belirsizlik merak konusu oldu. Alman basını, bu kişinin bir futbolcu olduğunu yazdı.
3 Mayıs 2020 16:32- Son Güncelleme - 3 Mayıs 2020 16:33
Google news abonelik
Stuttgart'ta koronavirüs şoku!

Koronavirüs ile mücadelede en disiplinli ülke olarak tanımlanan Almanya'nın Stuttgart takımında bir kişinin durumu merak uyandırdı. Stuttgart ekibine yapılan testlerde bir kişinin durumunun belirsiz olduğu ifade edildi. Stuttgart'ta virüs taşıyan biri mi var? İşte detaylar...

DIŞ HABER/AJANSSPOR

Alman ekipleri, koronavirüs testi yapmaya devam ediyor. Stuttgart ekibine yapılan testlerde bir futbolcunun durumu, 'belirsiz bir bulgu' olarak dile getirildi. Adı, kişisel nedenlerle açıklanmayan kişinin futbolcu olduğu Alman basını tarafından yazıldı.

Stuttgart'ta bir kişi karantinada

Bu futbolcunun hemen takım arkadaşlarının yanından ayrıldığı ve evde karantina altına alındığı belirtildi. Yarın başka bir test daha yapılacağı ve buna göre ortaya bir sonuç çıkacağı ifade edildi.

Resmen açıklamaladılar ama bu kişi bir futbolcu...

Stuttgart'tan yapılan açıklamada, "Teste tabi tutulmuş bir kişide belirsiz bir bulgu var. Bununla birlikte virüs tespiti yoktur. Sağlık personeliyle birlikte gerekli tüm önlemleri aldık. Bu kişi evde karantinada olacak ve yeniden testleri yapılacaktır" denildi.

Stuttgart antrenmanlara devam edecek mi?

Stuttgart ekibi son haftalarda küçük gruplar halinde ve tüm hijyen yönetmeliklerine uygun şekilde antrenmanlara başlamıştı. Bu belirsiz duruma bakılmaksızın, Stuttgart çalışmalarına devam edecek.

Yaya Toure, kırmızı kart rekorunu eline aldı