• Diğerleri

Süleyman Atlı: "Hedefimiz hep şampiyonluk oldu"

23 Eylül 2019 14:33- Son Güncelleme - 23 Eylül 2019 14:36
Süleyman Atlı: "Hedefimiz hep şampiyonluk oldu"

Dünya Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak ülkeye dönen milli güreşçi Süleyman Atlı, “Dünya Şampiyonası diğer şampiyonalara göre biraz daha zordu” dedi.

Süleyman Atlı: “Maçların zorluğu ve stresi daha fazlaydı”

Kazakistan'ın Başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 57 kilo final mücadelesinde rakibi Rus Zavur Uguev’e yenilerek şampiyonayı gümüş madalya ile kapatan Süleyman Atlı ülkeye döndü. Ankara Esenboğa Havalimanı'nda sevenleri tarafından karşılanan milli güreşçi Süleyman Atlı, “Maçların zorluğu ve stresi daha fazlaydı” şeklinde konuştu.

Süleyman Atlı: “Hedefimiz her zaman şampiyonluk oldu”

Atlı, Dünya Şampiyonası'nın diğer şampiyonalara göre daha zorlu olduğunu ifade ederek, "İlk 6’ya giren olimpiyat kotası aldığı için maçların zorluğu ve stresi daha fazlaydı. Ben ve takım arkadaşlarım elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Hedefimiz her zaman şampiyonluk oldu. Gönül şampiyon olmak isterdi. Ama hatalarımızı görüp ona göre çalışıp Tokyo Olimpiyatları'na daha hazır bir şekilde giderek ülkemizi favori olduğumuz güreş branşında en iyi şekilde temsil ederiz” diye konuştu.

Süleyman Atlı ile hatıra fotoğrafı

Milli güreşçi Süleyman Atlı açıklamalarının ardından sevenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlk Turda Marquez-Petrucci Teması! (MotoGP 2018 - İtalya Grand Prix)