Süleyman Hurma açıkladı! Emre Mor, Fenerbahçe'ye karşı neden oynamadı

Özgür Koç
15.04.2024 - 11:48 | Son Güncellenme: 15.04.2024 - 12:03

Vavacars Fatih Karagümrük Kulüp Başkanı Süleyman Hurma, Fenerbahçe'ye ayrılan bilet sayısının yüzde 30 artırılması ve Emre Mor'un forma giymemesi nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Süleyman Hurma açıkladı! Emre Mor, Fenerbahçe'ye karşı neden oynamadı

AJANSSPOR - HABER

Süleyman Hurma, ligin 32. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Fenerbahçe'ye 2-1 yenildikleri karşılaşmanın ardından Beyaz TV'ye açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray, 22 bin kişilik yere 6 bin kişiyle geldi"

Hurma, Fenerbahçe ile oynadıkları karşılaşmada sarı lacivertli taraftarlara ayrılan kapasitenin artırılmasıyla ilgili eleştirilerle olarak, "Ben ne söylersem söyleyeyim, ikna olma imkanı olmayan insanları ikna etmek mümkün değil. Türk futbolu çok çirkin ve asla olmaması gereken bir hale geldi. Buna bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ben Süper Lig'e çıktığımda pandemi vardı. Bu stadyumla ilgili yüzde 30 artırım ilk defa Galatasaray Kulübü'ne uygulandı. Geçen sezon yine şampiyonluk yarışı vardı. Biz hiçbir takıma, karşı tarafı vermedik. Onlar da müracaat etmediler. Doldurma ihtimalleri yok diye. Oraya güvenlik parası ödemek zorunda kalıyoruz çok ciddi. Bizim aldığımız hasılat, stadyum masrafına yetmiyor. O gün Galatasaray'a verdik, Galatasaray 'Biz orayı doldururuz', hatta Metin Öztürk Bey ile görüştüm. Kendisi teyit edecektir. 'Dolduramazsanız ekonomik olarak çok zarar ederiz' dedim. 'Yok, biz doldururuz, dolduramazsak karşılarız' dedi. Galatasaray, 22 bin kişilik yere 6 bin kişiyle geldi. Gayet tabii ben zarar talebinde bulunacak biri değilim. Bulunmadım. Geçen sene verdim. Hiçbir Allah'ın kulu, 'Niye burayı Galatasaray'a verdin de diğerlerine vermedin' demedi." ifadelerini kullandı.

"Bildikleri halde 1 haftadır küfür ediyorlar"

Bu sezon Fenerbahçe'nin kendilerinden yüzde 30 artırım talebinde bulunduğunu kaydeden Süleyman Hurma, "Kabul ettim. Aynı gün Galatasaray'dan Metin Öztürk'ü arayarak, 'Bak Fenerbahçe böyle bir talepte bulundu. Talepte bulunmanız halinde size de vereceğim' dedim. Galatasaray oraya 3 bin kişi gelir, 5 bin kişi gelir, 20 bin kişi gelir onu bilemem. Tüm Galatasaraylılar bunu bildiği halde sosyal medyadan 1 haftadır küfür ediyorlar." dedi.

Emre Mor'un Fenerbahçe'ye karşı forma giymemesi

Başkan Hurma, devre arasında Fenerbahçe'den kiraladıkları Emre Mor'un dün oynanan karşılaşmanın kadrosunda olmamasıyla ilgili ise şöyle konuştu:

"Ne yaparsak yapalım Fenerbahçe ve Galatasaray'a yaranamıyoruz. Emre Mor’un oynaması ayrı oynamaması ayrı bir dert. Bunun altından nasıl kalkacağız? Dün idmandaydım. Emre Mor tek başına bireysel çalışıyordu. İlk bölümdeki takımla olan ısınma fotoğraflarını paylaşıp 'Oynamak istemedi' diye üzerimizden algı yapıyorlar. Emre Mor'un ayak bileğinden sakatlığı bulunuyor. Son toplantıdaydı katıldı, çıktı tek başına çalıştı."

Senin için hazırladığımız haberler