• Diğerleri

Süleyman Hurma: "TFF benim üzerimden güç denemesi yaptı!"

Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, takımının hedefleri, yabancı kuralı, Fatih Kurucuk ile Ramazan Civelek'in transferdeki son durumu, Mehmet Topuz ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı hakkında konuştu. İşte detaylar...
7 Temmuz 2020 15:48- Son Güncelleme - 7 Temmuz 2020 15:57
Google news abonelik

Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Süleyman Hurma gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

'Şenol Can ile devam edeceğiz'

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Süleyman Hurma, "Sezon başından beri takımımıza çok güveniyoruz. İyi bir takıma sahibiz fakat çok zor bir ligde mücadele ediyoruz. Bütün gücümüzle bu işin sonuna kadar mücadele edeceğiz. Teknik direktör olarak Şenol Can ile devam edeceğiz. Şenol Can'dan çok memnunuz." dedi. 

Fatih Kurucuk ve Ramazan Civelek'e teklifler var! 

Jorquera'nın yaşadığı sakatlıktan bahseden Başkan Hurma, Fatih Kurucuk ve Ramazan Civelek'in transferi hakkında bilgi verdi. Hurma, "Jorquera yaşadığı sakatlık nedeniyle ameliyat oldu. Jorquera 1 yıl sahalardan uzak kalacak. Kulüp olarak bu süreçte Jorquera'a her türlü desteği sağlayacağız. Bu süreçte oyuncumuza kontrat vereceğiz. Fatih Kurucuk'a gelen birçok teklif var. Fatih'i özellikle yurt dışından çok takım takip ediyor. Bizim bir hedefimiz var. Bu hedefimizin neticesinde bir durum belirleyeceğiz. Ramazan Civelek'e de hem yurt içinden hem de yurt dışından teklifler var. Ramazan'a geçen sezon çok inandım ve transfer ettim. O da beni mahcup etmedi. Ramazan'ın görev aldığı pozisyona göre gol ve asist sayıları da çok iyi. Oyuncularımın takip edilmesi ve istenmesi beni çok mutlu ediyor. Bu durum doğru iş yaptığımızı kanıtlıyor." ifadelerini kullandı.  

'TFF benim üzerimden güç denemesi yaptı!'

 'TFF benim üzerimden güç denemesi yaptı!'

Altay maçından sonra hakem Caner Ak'a gösterdiği tepki nedeniyle 225 gün hak mahrumiyeti ve 85 bin TL para cezası alan Hurma konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Bulunduğum konum itibariyle yapmamam gereken şeyi yaptım ve saha içerisine girip maçın hakemine itiraz ettim. Maçtan bir gün sonra üzüntümü kamuoyu ve TFF yetkilileriyle paylaştım. Fakat sonrasında verilen ceza benim vicdanımı karartmıştır. Benim yaptığımın 10 katını yapıp da 10-15 gün ceza alanlar var. Sanırım TFF'deki dostlarımız benim üzerimden bir güç denemesi yapmak istedi. Bunun sebebi de ben onlara daha az zarar veririm."

'Başkanlığı sevemedim'

Kulüp başkanlığı sürecini de anlatan Süleyman Hurma, "Hiçbir zaman kendime başkan süsü vermedim. Ben çalışıyorum. Öyle başkanım diye bir havam da yok. Bulunduğumuz noktaya emeğimiz ve bilgimizle geldik. Futboldan kazandığım her şeyi futbola yatırdım. İnşallah bu işi becereceğiz, beceremezsek de tutkularımızın peşinden gitmiş olacağız. Ben başkanlığı sevemedim, futbolcularıma 'Bana başkan demeyin, ağabey deyin' diyorum. Ağabey kelimesi daha çok hoşuma gidiyor." açıklamasında bulundu.

Yabancı kuralı yorumu

Yabancı kuralı yorumu

Yabancı sınırlamasına karşı olduğunu belirten Süleyman Hurma, "Türk futbolu çok ciddi kan kaybediyor. Önümüzdeki yıllarda Türk futbolu İran ve Azerbaycan futbolunun seviyesinin altına inecektir. Yapabildiğimiz tek şey yabancı sayılarını gündemine getirmek. Bu çok doğru bir yaklaşım değil. Türkiye'de yetkililer bilmiyor, bilenler de yetkili değil. Yabancı sınırlaması 100 bin Euro'luk Türk futbolcularının fiyatının 2 milyon Euro'lara çıkmasına sebep olacak. Yabancı sınırlaması varken biz İngiltere'den 8 yiyorduk, kaleye şut attığımızda seviniyorduk. Sorun rakamlarda değil, biz yönetmeyi bilmiyoruz. Ben yabancı kısıtlamasına kesinlikle karşıyım. Bu kısıtlama kulüplerimizin ekonomik yapısını bozacaktır. Yabancı kuralı serbestliğinde ülke futbol tarihinin Avrupa'da forma giyen Türk futbolcusu rekoru kırılmıştır."  ifadesini kullandı. 

Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye transfer süreci

Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye transfer süreci

Mehmet Topuz'la ilgili olarak Hurma, "Mehmet Topuz'un röportajını takip etmedim. O gün ne yaptıysam bugün yaptıklarımın arkasındayım. O gün Kayserispor'un menfaatlerini korudum ve Mahmet'in transferi Fenerbahçe'ye gerçekleşti. Başkaları gibi avanta yemedim, hırsızlık yapmadım. Beşiktaş'la hiçbir sorunum da olmadı. O gün Kayserispor'un menfaati için Fenerbahçe'ye transferi uygundu." diye konuştu.  

Şampiyonluk yarışını da yorumlayan Süleyman Hurma, "Trabzonspor ve Başakşehir şampiyonluk yarışına ortak. Şu anda avantaj Başakşehir'de. Her iki takımın da zorlu maçları var. Hem Trabzpnspor hem de Başakşehir ligimizin en iyi futbolunu oynayan takımlar." şeklinde konuştu. 

Zor pozisyonda harika vurdu! Çılgın bir gol