Süleyman Hurma'dan Disiplin Kurulu'na Flaş Gönderme!

İsa Kethüda
26.01.2023 - 14:49 | Son Güncellenme: 26.01.2023 - 14:58

TFF Süper Lig takımlarından Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Tahkim Kurulu'na itiraz hakkını kullanmayacağını açıkladı. İşte Hurma'nın açıklamaları.

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden VavaCars Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Tahkim Kurulu'na itiraz hakkını kullanmayacağını duyurdu.

"Gerekçeli kararı tarafımıza gönderilmemiştir"

Hurma açıklamasında, "Tarafıma hukukun hiçbir ilkesine uymayan 45 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir. Disiplin Kurulu'ndan defalarca yazılı ve sözlü olarak gerekçeli kararı istemiş olmamıza rağmen, yoğunluklarını gerekçe göstererek, gerekçeli kararı tarafımıza gönderilmemiştir.

"Tahkim Kurulu'na itiraz hakkımı kullanmayacağım"

Kulüplere karşı istedikleri keyfi uygulamayı kendilerine hak gören bir grup insanla karşı karşıya olduğumuzun altını çizerek, Tahkim Kurulu'na itiraz hakkımı kullanmayacağımı kamuoyuna arz ederim" ifadelerini kullandı. 

İlgini Çekebilir
Jesus'un hayali Brezilya!
Habere Git

Bilindiği üzere Başkan Hurma, Medipol Başakşehir maçı sonrası VAR hakemine yönelik hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edilmiş ve 45 gün hak mahrumiyeti ve 42 bin TL para cezası almıştı.

"Mazlum gibi görünen kulüplere yapılan zulüm"

Dün akşam A Spor'a konuk olan Hurma, PFDK'nın vermiş olduğu hak mahrumiyeti cezası ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türk futbolunda değişmeyen tek şey mazlum gibi görünen kulüplere yapılan zulüm... Hakemi aynı şeyi yapıyor, temsilcisi, gözlemcisi, disiplin kurulu, Tahkim Kurulu aynı şeyi yapıyor. Benim oyuncum kırmızı kart gördü. Herkes bu kırmızı değil dedi. Müracaat ettik, indirmediler. Başka bir takım kırmızı gördü. Müracaat ettiler oynadılar... Günün koşulları dediler.

"Futbol kurallarla yönetilir, günün koşullarıyla yönetilmez"

Futbol kurallarla yönetilir, günün koşullarıyla yönetilmez. Başakşehir maçında penaltı oldu. Gerildim, sinirlendim. Temsilcilere bir şeyler söyledim. VAR hakemlerine hakaret ettiğimi yazmışlar. Bir hakaretin hakaret sayılması için 3 kişinin duyması lazım. Göksel başkana sordum. Ben bir şey dedim mi diye sordum. Ben duymadım dedi. Bununla ilgili beyan ver misin diye sorudm, sağolsun verdi. Buna rağmen 45 gün ceza verdiler. Diğer tarafından başka bir kulübün yöneticisi ortalığı ayağa kaldırdı. Hala o gündemde. 21 gün ceza aldı... Peki biz bu yarışı nasıl yapacağız? Sonra futbolun gelişmesini, marka değerinin artmasını istiyorlar. Bugün katliam yapılıyor. Bunu sineye çekmek mümkün değil."

SÜLEYMAN HURMA'NIN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLA

İlgini Çekebilir
Süleyman Hurma: "Pirlo'nun artık burasına geldi"
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler