Süleyman Seba, Emre Belözoğlu'nu istememiş!

Gazeteci Bilal Meşe, Emre Belözoğlu'nu gençken Beşiktaş'a önerdiğini ancak Süleyman Seba'nın transferi istemediğini söyledi.
1 Mayıs 2020 11:07- Son Güncelleme - 1 Mayıs 2020 11:18
Google news abonelik

Bilal Meşe, Milliyet'te Emre Belözoğlu ile yaptığı röportajı paylaştı.

Meşe'nin deneyimli futbolcuya ilişkin aktardıklarından dikkat çeken kısımlar şöyle:

'BABASI HİÇ BEĞENMEZMİŞ'

Salih hoca Emre’nin çok büyük futbolcu olacağını daha o günden anlamıştı... Ama işin ilginci; eski bir futbolcu olan babası Emre’yi hiç beğenmezmiş. Ağzıyla kuş tutsa nafile. Yine de eleştirirmiş...“Valla ağabey, babam iyi futbolcuymuş. Zaten futboldan, futbolcudan da iyi anlıyordu. Hep eleştiriyordu, hatta beni pek de beğenmiyordu geçmişte!” Nasıl yani? “Ona göre futbol akılla oynanan bir oyun. Zeki futbolcuları beğenirdi. Neyse ki son yıllarda gözüne girdim de eleştirmeyi bıraktı babam...”

Babası Mehmet bey ile ilgili görüşlerini şöyle sürdürüyor, Emre;“Babam eski toprak diyebileceğimiz oyunculardan biriydi.. O kazanmayı seven, kaybetmekten nefret eden bir insandı... Tabii ki saha içinde kendimi kontrol edemediğim zamanlarda, kendime kızdığım gibi, babam da bana kızıyordu, sitem ettiği çok oluyordu.. Çok iyi bir oyuncuydu, sakatlanmasaydı, belki uzun seneler futbol oynayacaktı. Babam, genel anlamda oyunculuğumla gurur duyardı.”Mehmet beyin eleştirisi oğlunun hep daha yukarılara çıkması için aslında.Bir nevi teşvik etme şekli yani. Hedefine de ulaşmış değil mi?

 

SÜLEYMAN SEBA İSTEMEDİ

Ben aslında Emre’yi Zeytinburnu’nun alt yapı takımından tanırım. Çünkü Zeytinburnu’nda oturuyordum. Ve zaman zaman gider, maçları, antrenmanları izlerdim...Orada farkettim Emre’yi...“Bu çocukta gelecek var” dedim; vallahi billahi! Beşiktaş muhabiriyim ya... Hemen gittim Süleyman abiye (Seba) söyledim:“Abi, Emre diye bir çocuk var, müthiş.”Sandım ki “Ya öyle mi? Aferin iyi gelsin” diyecek.Ne gezer!“Hadi ordan sakal efendi!” Bir de fırça attı yani!Niye öyle dedi, neden kestirip attı, hala bilmiyorum! Neticede efsane başkana itiraz edecek halimiz de yok ki!

Sportif direktörlük görevine başlayacak....

Sportif direktörlük görevine başlayacak....

Ama tam da futbolculuğunun finalinde hayatının çalımını yedi işte... Gel de sinirlenme!Avrupa Şampiyonası ertelenmemiş olsaydı, korona diye bir illet hayatımıza girmeseydi muhtemelen şampiyonanın en yaşlı oyuncusu olarak tarihe geçecek, jübilesini de ondan sonra yapacaktı...Türkiye’nin de rekoru olacaktı bu... Olmadı!Ah korona ahhh...Çalımı fena attı...Ama biliyoruz ki ilk kez çalım yemedi Emre hayattan. Ne badireler atlattı. Her çalımı yediğinde yerde kalmadı hep ayağa kalktı... Bu kez de öyle olacak.2021’e ertelenen Avrupa Şampiyonası’nda sahada olmasa bile Şenol hocanın yanında kulübede mutlaka yer alacak.Görünen o ki Fenerbahçe’de de sportif direktörlük görevine başlayacak...

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 4