Antalya'ya Filenin Sultanları için anıt dikilecek

Akın Ungan
26.09.2023 - 23:55 | Son Güncellenme: 28.09.2023 - 11:35

Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali Yılmaz, olimpiyat şampyionluğu beklenmeden Filenin Sultanları için bir anıt dikilmesini teklif etti. İşte detaylar.

Antalya'ya Filenin Sultanları için anıt dikilecek

AJANSSPOR HABER

Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonluğundan sonra 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na gitme hakkı da kazanan Kadın Voleybol Milli Takımı tarih yazdı. Ülkede büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olan Filenin Sultanları için Antalya'dan bir öneri geldi.

ATSO toplantısında Sultanlar için öneri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) aylık olağan toplantısında Filenin Sultanları için bir anıt dikilmesi teklif edildi. ATSO yönetiminin getirilen bu öneriye dair resmi karar alıp harekete geçmesi bekleniyor.

"Olimpiyatı beklemeden anıt dikelim"

ATSO toplantısında konuşan meclis üyesi ve Antalyaspor Vakfı'nın eski başkanı Ali Yılmaz, "Son günlerde gündemde olan Filenin Sultanları var. Sevenler var sevmeyenler var. Ama ben o konuya girmiyorum. ATSO yönetimine şunu teklif ediyorum: Hiç Olimpiyat Oyunları şampiyonluğunu beklemeden, lütfen Antalya'ya Filenin Sultanları için bir anıt dikelim. Herhangi birisi için heykel demedim, bir anıt" dedi.

İlgini Çekebilir
Dikilen ilk kadın sporcu heykeli depoda çürüyor
Habere Git

Anıt önerisine olumlu cevap

Önerisinin gündeme alınmasını isteyen Ali Yılmaz'a ATSO yönetiminden aynı esnana sözlü olarak olumlu cevap geldi. Söz konusu anıt önerisi üyeler tarafından da alkışlarla desteklendi. Gelecek ayki toplantıda önerinin hayata geçirilmesi için somut adımlar atılması bekleniyor. Yılmaz, Antlayspor A.Ş'de de beş yıl yöneticilik yaptı.

Fenerbahçe Eda'nın heykelini dikecek

Bilindiği üzere Fenerbahçe Spor Kulübü, Filenin Sultanları'nın kaptanı Eda Erdem Dündar'ın heykelinin dikilmesini kararlaştırdı. Geçen günlerde yapılan tüzük tadili kongresinde oy birliğiyle bu karar alındı.

Böylece Avrupa şampiyonu Süreyya Ayhan'dan sonra heykeli dikilen ikinci kadın sporcu unvanını Eda Erdem Dündar alacak. Ancak, Ayhan'ın heykeli aldığı dopign cezası nedeniyle dikildikten 8 yıl sonra kaldırılıp depoya konulmuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler