• Diğerleri

"Sumudica oyuncuma 5 işareti yapıp saldıramaz"

2 Şubat 2020 21:26- Son Güncelleme - 2 Şubat 2020 19:53
Google news abonelik
"Sumudica oyuncuma 5 işareti yapıp saldıramaz"

Süper Lig'in 20. haftasında Gaziantep FK, sahasında lider Sivasspor'u 5-1 mağlup etti. Maçın ardından Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay değerlendirmelerde bulundu.

Çalımbay'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"10 tane maçta 8 galibiyet almıştık. Böyle sonuçlar oluyor. Bizim hatalarımız da çok. Yediğimiz gollerde şanssızlık da vardı. Net pozisyonları değerlendiremedik. Bazı risklere girince böyle sonuçlar kaçınılmaz oluyor. Bunun üstünde çalışacağız. Böyle bir mağlubiyeti hak ettik. Böyle maçları çevirebiliyorduk ama gelenleri atmamız gerekiyordu. Bugün Gazişehir iyi mücadele etti. İkinci yarıda riske girdik, pozisyonları atamadık. Hakem de iyi maç yönetti. 3. gole itiraz ettik. Orta yapacak biçimde topu oyuncunun önüne bıraktı. Sumudica herkesi tahrik ediyor, oyunculara saldırıyor. Yaptığı çok ayıp. Saha dışında da bu kadar kötü bir hakem olamaz. Bunları engellemesi lazımdı. Benim oyuncum gidip saldırsa ne olacak? Hakemi kınıyorum. Maçı iyi yönetti ama bunları yapamadı. İzin vermesin böyle şeylere. Bu sonucu hak ettik. Biz tekrar çok güzel şeyler yapacağız. Final maçlarımız başlıyor."

Rıza Çalımbay basın toplantısında neler dedi?

Hakem Arda Kardeşler'in güzel maç yönettiğini kaydeden Çalımbay, "Yaptığımız hatalardan dolayı ilk yarı şanssız bir gol yedik. İkinci yarı güzel pozisyonlar bulduk ama yeterli değildi. Özellikle son 20 dakikada önemli pozisyonlar yakaladık fakat değerlendiremedik. Kontrataklarda etkili olamazsak, goller bulamazsak, pozisyona giremezsek, bu yenilgi gayet normal. Bunlar önemli değil. Final maçlarımıza daha dikkatli hazırlanıp, bu maçtan önemli dersler alacağız. Hatalar yaptık. Hak ettiğimiz bir mağlubiyetti. " ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay'dan Sumudica'ya tepki

Rumen teknik adam Sumudica'nın kendisine yakışmayan hareketlerde bulunduğunu da ileri süren Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bizlerin örnek olması gerekiyor. Teknik direktör arkadaşımızın yaptığı çok ayıp. Benim oyuncuma 5 işareti yapıp, saldıramazlar. Bu hareketler Gaziantep FK takımına yakışmıyor. (Sumudica) Bu takıma yakışmayan hareketler yaptı. Biz ona ne kadar saygılı davrandıysak, kendisi arkadaşlarımıza o kadar kötü davrandı. Hakem arkadaşımız iyi maç yönetti ama bir kez bile ikaz etmedi. Hakemin böyle şeylere izin vermemesi gerekiyor. Bizi tahrik etmemesi gerekiyor. Ben bu zamana kadar 2 sarı kart gördüm. O da çizgiyi geçtiğim içindi. Kulüp başkanının bunu ikaz etmesi lazım. Teknik direktör, topluma örnek olması gereken bir insan. Bu davranış yarın ters tepebilir."

 

8. Hafta / İsrail - Letonya: 3-1 (Özet)