Sumudica'nın cezası indirildi

Son dakika haberleri... Tahkim Kurulu, Antalyaspor maçının ardından Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica'ya verdiği 4 maçlık cezayı indirdi. Peki Sumudica kaç maç ceza aldı? İşte detaylar...
24 Ekim 2020 13:38- Son Güncelleme - 24 Ekim 2020 13:40
Google news abonelik
Sumudica'nın cezası indirildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica'ya 33.900 TL para cezası ve 4 maçtan men cezası vermişti.

Cezanın gerekçesi olarak ise "soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı olmasına rağmen protokol tribününden futbolculara ve yedek kulübesinde bulunan kişilere doğrudan talimat vermesi" ve "sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğuna uymaması" gösterilmişti.

2 maça indirildi

Tahkim Kurulu, Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica'nın cezasını 2 maça indirdi.

Cezanın tam açıklaması ise şu şekildeydi:

Aynı müsabakada GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. teknik sorumlusu MARIUS NİNEL ŞUMUDİCA'nın, soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı olmasına rağmen protokol tribününden futbolculara ve yedek kulübesinde bulunan kişilere doğrudan talimat vermesinden dolayı cezaya uymaması eylemi nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 33.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 Aynı müsabakada GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. teknik sorumlusu MARIUS NİNEL ŞUMUDİCA'nın, sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 900.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.