AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Süper Lig ekibine şok! Transfer yasağı...

İlk Yayınlanma : 05 Haz 2020 - 16:00 / Son Güncelleme : 05 Haz 2020 - 16:06

Ankaragücü'ne FIFA'dan kötü haber geldi! Ankaragücü, transfer yasağı aldı mı? Ankaragücü'nün hangi futbolculara ne kadar borcu var? İşte detaylar...

Süper Lig ekibine şok! Transfer yasağı...

Salim MANAV - AJANSSPOR

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'ne FIFA'dan kötü haber geldi.

FIFA, Ankaragücü'ne geçen sezon sözleşmesini tek taraflı fesheden Thomas Heurtaux'a 2 milyon 295 bin Euro borcunu ödememesi gerekçesiyle 3 dönem transfer yasağı verdi. 

Sarı lacivertlilerin Alessio Cerci'ye de ödeme yapmadığı öğrenildi.

Başkent ekibi gelecek sezon transfer döneminde yasak almaması için futbolculara ödemelerini yapmak zorunda.

Öte yandan; konuyla ilgili 13 Nisan'da açıklama yapan Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "Bizim 2 dönem transfer yasağımız vardı, Kehinde'ye borçtan dolayı da bir dönem daha gelmişti. Biz 3 dönem yasağı kaldırdık. Kolay iş değildi, çok büyük bir iş başarıldı. Ama hala tehlike geçmiş değil. 

 Alessio Cerci'ye 1 milyon artı faiz borcumuz var. 600 bin Euro teklif ettik kabul etmedi. Thomas Heartaux'a 2 milyon 295 bin Euro borcumuz var, 1 milyon Euro teklif ettik, o da kabul etmedi. Szukala'ya olan borçla birlikte toplam borç 4 milyon Euro'yu buluyor. 

Bu borçlardan dolayı transfer yasağı alabiliriz. Bunların dışında Yalçın Ayhan'a borcumuz var, İsmail Kartal'a borcumuzu takside bağladık." ifadelerini kullanmıştı.