Süper Lig hakemleri, Hakem Derneği üyeliklerinden istifa etti!

İsa Kethüda
12.12.2023 - 15:07 | Son Güncellenme: 12.12.2023 - 15:24

Son dakika haberleri. Süper Lig hakemleri ve VAR hakemlerinin tamamı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği üyeliklerinden istifa ettiler.

Süper Lig hakemleri, Hakem Derneği üyeliklerinden istifa etti!

AJANSSPOR-HABER

Türkiye gazetesi yazarı Ömer Faruk Ünal, dün akşam Trendyol Süper Lig'de oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında saldırıya uğrayan Halil Umut Meler olayının sonrasında hakemlerin Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği üyeliklerinden istifa ettiğini duyurdu.

"Süper Lig hakemleri ve VAR dahil hepsi istifa etti"

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ünal, "Süper Lig hakemleri, VAR dahil hepsi Hakem Derneği üyeliklerinden istifa ettiler. Çok gereksiz olan dernek daha da değersiz olmuş oldu" ifadelerini kullandı. 

İlgini Çekebilir
Meler'e tekme atan saldırganın kimliği belli oldu! Köylüsü çıktı...
Habere Git

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği hakemlere maçlara çıkmama çağrısı yapmıştı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Başkanı Abdurrahman Arıcı, hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı nedeniyle hakemlerin tepki olarak maçlara çıkmaması gerektiğini söyledi.

"Yapılan bu saldırıyı şiddetle Türk hakemleri olarak kınıyoruz"

Arıcı, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Umut Meler'e yapılan saldırıya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çok üzücü bir olay. FIFA hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan bu saldırıyı şiddetle Türk hakemleri olarak kınıyoruz. Yapılan saldırıyı kınamak adına ilk etapta hakemlerimizin maçlara çıkmaması gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşlarımızın da görüşü bu yönde. Artık diğer aşamaları geçtik." ifadelerini kullandı.

"Futbolumuz için kara gece"

Dernekten "Futbolumuz için kara gece" başlığıyla yapılan açıklamada ise "Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde (sözde) futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz." denildi.

İlgini Çekebilir
FIFA Başkanı Infantino, Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınadı
Habere Git

"Lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur"

Bu olayın kınamalarla geçiştirilmemesi gerektiğinin altı çizilerek, şunlar kaydedildi:

"Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız. Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. FIFA hakemimiz Halil Umut Meler'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz.

"Tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz"

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan şiddetli saldırı, sadece hakemimiz Meler'e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır. En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz."

Senin için hazırladığımız haberler