Süper Lig için sürpriz iddia: Play-off sistemi

Akın Ungan
17.09.2023 - 11:33 | Son Güncellenme: 17.09.2023 - 11:51

Son dakika haberleri | Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'de play-off ve play-out sistemine geçilebileceğini iddia etti. İşte tüm detaylar...

Süper Lig için sürpriz iddia: Play-off sistemi

AJANSSPOR HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçtiğimiz günlerde Hypercube firması ile yaptığı iş birliği protokolü çerçevesinde format yapısını belirlemek için anket oluşturdu. Planlanan anketleri de kulüp ve taraftarlara açtı. 

TFF, tüm taraftarlara açtığı ankette başta Trendyol Süper Lig olmak üzere tüm ogranizasyonlarının formatını yeniden belirlemeyi hedefliyor.

En iyi takımların birbiriyle daha fazla maç yapması TFF'nin gündeminde

TFF'nin, özellikle "en iyi takımlar"ın birbiriyle daha fazla maç yapmasına dair seçeneği gündemine alması, "Süper Lig'de play-off sistemi mi gelecek?" sorusunun sorulmasına neden oldu.

İlgini Çekebilir
Süper Lig'e play-off mu geliyor? TFF düğmeye bastı!
Habere Git

Rıdvan Dilmen'den TFF'ye paralel iddia

Eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen de buna paralel bir iddiayı gündeme getirdi. TV 8,5'ta yayınlanan %100 Futbol programında konuşan Dilmen, Süper Lig'de play-off ve play-out sistemine geçilebileceğini söyledi.

"Gözüken tablo şu; Süper Lig'de iş play-off ve play-out'a doğru gidiyor" diyen Rıdvan Dilmen, "Zaten kulüpler, ekonomik olarak da güç olarak da üsttekiler ve alttakiler olarak ayrılmış görünüyor. Üsttekiler Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Adana Demirspor. Biraz işte Rizespor, Kayserispor ortalarda gözüküyor" ifadelerini kullandı.

"Play-off ve play-out sistemine gidiliyor"

"4 takım küme düşecek, diğer bütün takımlar jantta gidiyor" yorumunu yapan Dilmen, "Bana, üsttekiler ve alttakiler için play-off ve play-out sistemine götürecekler gibi geliyor" şeklinde konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler