AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Süper Lig'de maçlar ne zaman başlayacak? Spor Bakanı açıkladı...

İlk Yayınlanma : 17 Nis 2020 - 15:04 / Son Güncelleme : 17 Nis 2020 - 15:04

Süper Lig'de maçlar ne zaman başlayacak? Spor Bakanı açıkladı...

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan kamu spotunda yaptığı açık çağrıda, tüm Türkiye’yi milli sporcularla birlikte evde hareket etmeye çağırdı.

 

Türkiye’de korona virüs salgınını önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla başlayan “Evde Kal” kampanyasına #EvdekalHareketsizkalma platformu ile destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18 Nisan Cumartesi gününden itibaren Tüm Türkiye’yi, milli sporcularla ev egzersizlerinde buluşturacaklarını müjdeledi.

 

"Ama inanın bu günler gelip geçecek"

Kamu spotunda ülkemizin adını dünya spor tarihine yazdıran genç sporcularımız Busenaz Sürmeneli, Beytullah Eroğlu, Sümeyye Boyacı ve İbrahim Çolak yer alıyor. Kamu spotunda, efsane spor spikerlerinden Ercan Taner ise güçlü sesiyle yer alıyor ve ‘Sevdiklerimize sarılmayı, birlikte vakit geçirmeyi sizin kadar biz de özledik.. Ama inanın bu günler gelip geçecek. Dışarıda buluşamıyoruz ama yine de sizinleyiz, birlikteyiz, evlerinizdeyiz’ mesajı veriyor.

 

Bakan Kasapoğlu, #EvdeKalHareketsizKalma Platformunda, farklı branşlardan onlarca sporcunun evde kalınan bu süreçte adeta Türkiye’nin egzersiz antrenörü olacağını, bunun dışında sporcularımızın gündelik hayatlarını, başarı hikayelerini de platformdaki canlı yayınlarla tüm Türkiye ile paylaşacaklarını ifade etti.

“Amacımız bu süreçte de sporu ve spor ile olan bağlarımızı güçlendirmek”

Evlerinde düzenli antrenman yapan ve bunları dijital medya platformlarında yayınlayan kulüp, antrenör ve sporları yakından takip ettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, tüm çabalarının süreci Türk sporunun ve sporcularının faydasına çevirmek olduğunu belirtti.

Bakan Kasapoğlu, “Amacımız bu süreçte de sporu ve spor ile olan bağlarımızı güçlendirmek” dedi.

 

Ligler ne zaman başlayacak?

NTV'ye konuşan Spor Bakanı'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Ligler ne zaman başlayacak?

Her şeyin başı sağlık. Sağlık olduktan sonra Allah'ın izniyle olur. Ligler, müsabakalar... İnanıyoruz ki takımlarımızla bu süreçten daha güçlü çıkacağız, irtifa kaybı oluşturmayacağımızı ve çalıştığımızı hep ifade ediyoruz. Daha da güçlenerek çıkacağız. İnşallah toğladığımız enerjiyi daha güçlü bir şekilde sahalara yansıtacağız.

 

"Herkes işbirliği halinde"

Futbol ve diğer federasyonlarımız...UEFA, FIFA ve FIBA olsun herkes işbirliği halinde. Sağlık kurulumuz, bilim kurulumuz bu anlamdaki çalışmaları yine ortak akıl. Bu anlamdaki gelişmeler durumu netleştirecektir. Sürecin işleyişi. Herkesin buluşacağı güzel günler çok da uzak olmayacaktır. 

 

"Ligleri en erken seyircisiz oynatma kararı alan ülkeyiz"

Bakınız. Türkiye olarak vaka sayısını ligleri en erken seyircisiz oynatma kararı alan ülkeyi. Ve yine ölüm vakasına göre en erken ligleri tatil eden ülke yine Türkiye. Bu anlamda bizim sağlığa verdiğimiz önem..