TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den Süper Lig'e Play-Off İddialarına Yanıt

Akın Ungan
24.02.2023 - 11:39 | Son Güncellenme: 24.02.2023 - 12:52

Beşiktaş'ın Süper Lig'e play-off getirilmesini istediği, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın karşı çıktığı iddia edilmişti. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklama yaptı.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi, hayatın birçok alanını olduğu gibi futbolu da sekteye uğrattı. Tüm Türkiye yaralarını sarmak için afet bölgesine yoğunlaştı. Depremde zarar gören Spor Toto Süper Lig ekipleri Gaziantep ve Hatayspor ligden çekildi.

Kulüpler Birliği toplandı, TFF rakiplere 3 puan verdi

Gaziantep ve Hatayspor'un ligden çekilmesinin ardından Kulüpler Birliği Vakfı toplantı yaparak bir araya geldi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise ligden çekilen takımların kalan maçlarında rakiplere 3 puan verileceğini açıkladı.

"Çebi Süper Lig'e play-off istedi" iddiası

Geçtiğimiz günlerde, Kulüpler Birliği toplantısında Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Gaziantep ve Hatay'ın ligden çekilmesiyle haksız rekabet ortamının doğduğunu ifade ederek Süper Lig şampiyonunun play-off sistemi ile belirlenmesi gerektiğini söylediği iddia edildi.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'nin rakibi belli oluyor!
Habere Git

İddiaya göre Ahmet Nur Çebi'nin bu görüşüne, ligde liderlik yarışı veren Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri karşı çıktı. Diğer Süper Lig kulüpleri ise Çebi'ye destek verdi. Bu iddia sonrası sosyal medyada Çebi'ye tepkiler oluştu.

Beşiktaş'tan iddialara yalanlama

Siyah-Beyazlılar'ın resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, Spor Toto Süper Lig şampiyonunun play-off sistemiyle belirlenmesi önerisinde bulunduğu iddiasıyla yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alan haberler tamamen asılsızdır" denildi.

Haberlerin hayal mahsulü olduğu vurgulanan açıklamada, "Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin söz konusu toplantıda iddia edildiği gibi bir talebinin olmadığını belirtir, kamuoyundan masa başında kasıtlı olarak üretildiğine inandığımız hayal mahsulü haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz" ifade edildi.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş, şampiyon play-off ile belirlensin iddialarını yalanladı!
Habere Git

TFF Başkanı Büyükekşi'den açıklama

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de Süper Lig'e play-off sisteminin getiliceğine yönelik çıkan iddialar hakkında konuştu. Fanatik'e açıklamada bulunan Büyükekşi, "Yaptığımız resmi açıklamalara rağmen maalesef her gün ligin gidişatı ve benzeri konularda çeşitli iddialar gündeme geliyor" diyerek sözlerine başladı.

"Play-Off nereden çıkıyor anlamış değilim"

Büyükekşi, "Daha önce resmi duyurularını ve planlamalarını yaptığımız süreçler dışında herhangi yeni bir şey gündemimizde yok. Play Off iddiası ve benzeri şeyler nereden çıkıyor anlamış değilim. Ne bu yönde bir talep gelmiş durumda ne de böyle bir şey gündemimizde. Gayemiz en geç Haziranın ilk haftasında ligleri bitirebilmek. 10 Haziran’da Şampiyonlar Ligi Finali var. Mesaimizi oraya harcamak istiyoruz”" dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler