• Diğerleri

Süpermarkette nasıl alışveriş yapmalı? Tek tek anlattı...

25 Mart 2020 10:35- Son Güncelleme - 25 Mart 2020 10:38

İtalya, koronavirüsün en çok etkilediği ülke şüphesiz. Bugüne kadar 6820 kişi bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Devre arasında İtalya'nın yolunu tutan İngiliz futbolcu Ashley Young da süpermarket alışverişlerinde yapılması gerekenleri paylaştı. Deneyimli oyuncunun tweetleri büyük ilgi gördü. 

"Herkese merhaba. Sadece virüsün merkezi İtalya'da yaşadığım için düşüncelerimi ifade etmek istedim. Gerçekçi olmak gerekirse şu anda süpermarketler virüsün yayılması için en büyük tehdit.

İtalya'da şaşırtıcı bir şekilde süpermarketler çok sakin. Yemek için kavga yok, boş raflar yok ve en önemlisi alacaklarınıza sınır koyan görevliler yok. Aileden sadece bir kişi alışverişe çıkabiliyor.

Birazdan yazacaklarımı okuyun ve paylaşın. Şu anda içinde bulunduğumuz global krizi atlatmak için yardımcı olma zamanı.

Süpermarketler sınırlı sayıda insanın girişine izin veriyor. O yüzden yoğun bir kalabalık yok. O yüzden markete gitmek için bekleyin ve sabırlı olun. 

Eğer bir asansöre binmek zorundaysanız toplamda en fazla 2 kişi olun. İçeride birbirinize uzak durun, yüzünüz duvara baksın. Birbirinizin yüzüne doğru nefes vermeyin.

Arabadan çıktığınız andan itibaren eldivenlerinizi takın. İnsanların kullandığı el arabalarına elinizle dokunmak istemezsiniz. Eldivenleri arabaya bininceye kadar elinizden çıkarmayın.

Burun ve ağzınızı kapatmak için maske ve atkı kullanın.

Kasa sırasında mesafenizi koruyun. Alışverişinizi poşetlerken el arabasını arkanızda bulundurun ki insanlar size fazla yaklaşamasın.

Aldıklarınızı başka birinin aldıklarının üstüne koymayın ki birbirlerini temas etmesinler. İşlem bitmeden kasaya alışverişlerinizi bırakmayın.

Bu biraz acımasızca gelebilir ancak ailenizden olmayan herkeste virüs varmış gibi davranın. Onda olup olmadığını bilemezsiniz.

En önemlisi güvenli kalın. Bizim burada yaptığımız şey bu. Bu aşırı bir tepki değil, bu güvenli kalmak. Başkalarının da size böyle bakabileceğini unutmayın. Bu korkunç bir şey değil sadece hayatları kurtarmak için başkalarıyla mesafeyi koruma şeklimiz."

2011-2020 yılları arasında Manchester United forması giyen 34 yaşındaki oyuncu bu sezonun devre arasında Inter'in yolunu tutmuştu. Burada 5 lig karşılaşmasında forma giyen YOung 1 gol 1 asistlik bir performans sergilemişti.

AJANSSPOR

Riga - Gaziantep CANLI