• Diğerleri

Süreci hayretle ve panikle takip ediyoruz!

14 Mayıs 2020 17:10- Son Güncelleme - 14 Mayıs 2020 17:17
Google news abonelik

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Bursaspor Başkanı Mesut Mestan'ın açıklamaları şu şekilde:

"TFF'nin aldığı karar doğrultusunda geçen hafta takımı topladık. Şu anda tesislerde kamp yapıyoruz. Bir vakaya rastlamadık. Bu süreçte herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Futbolcuların bağışıklık sistemi daha güçlü olduğu için bir virüs vakası beklemiyordum. Gelinen süreci hayretle ve panikle takip ediyoruz. İnsan sağlığının futboldan daha önemli olduğunu biliyoruz. Çıkan haberlerden sonra 2. testimizi yaptıracağız."

Sahadan asla kaçmayız!

"Bu sene tamamen Süper Lig'e odaklandık. Her türlü hazırlığımızı yaptık ancak karşımıza pandemi çıktı. Bu süreçle ilgili bir karar almak lazım. Bu vakalar bizi düşünmeye itti. Futbolu çok seviyoruz. Biz kupamızı sahada almak istiyoruz ancak gelinen nokta bunu göstermiyor. Biz sahadan asla kaçmayız. Bizim hedefimiz Süper Lig'e çıkmak ancak biz hakedenin de çıkmasını istiyoruz." 

Şampiyonlara çağrı!

Mesut Mestan, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerine bir komite kurulması çağrısında bulundu:

"Biz 5 şampiyondan biriyiz. Şampiyon olmuş 5 kulübün başkanları bir komite kurabilir. Şu anda bütün yük TFF Başkanı Nihat Özdemir'in üzerinde. Bu bir ülke problemi. Yaklaşık 2 aydır futbolcular antrenman yapmıyor ve biz onları hazırlamakta zorlanıyoruz. Bu çıkan yeni vakalar hem bizi hem de ülkeyi tedirgin ediyor. Spor camiasının önde gelenleri elini taşın altına koymalı. Burada şampiyon kulüplerin başkanlarından bir tavsiye kararı alınabilir. Her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Bu virüs oyuncuların çocuklarına bulaşırsa hepimiz vicdan azabı çekeriz. TFF'nin açıkladığı talimatları bütün kulüplerin uygulaması çok zor. Şu anda önümüzde 35 gün var. Umarım bu sürede daha iyi bir duruma geliriz ve futbolumuzu oynarız. Bununla yaşamayı öğreneceğiz. Umarım normal hayatımıza döneriz."

Şampiyonluğa kenetlendik!

Şampiyonluğa kenetlendik!

Mesut Mestan sezon başında yaşadıkları kötü günlerin geride kaldığını belirtti ve ekledi:

"Zor süreçleri şu an için atlattık. Biz camia olarak çok güçlüyüz. Çalışarak kötü günleri bertaraf ettik. Sezon başında Süper Lig'e dönme ihtimalimizi düşük görmüşlerdi. Puan silme cezasına rağmen futbol sahasında 49 puan aldık. Biz buraya alışık olmamamıza rağmen buraya ayak uydurduk. 2. sıradaki takımla aramızda 1 puan var. Şu an şampiyonluğa kenetlendik."

Çağlar Şahin Akbaba için Beşiktaş'la görüştüler mi?

Mesut Mestan son olarak adı transferde büyük kulüplerle anılan Çağlar Şahin Akbaba için konuştu:

"Şu anda transferlerle uğraşmıyoruz. Altyapımızdan çıkmış 9 futbolcumuz var. Geleceğe yönelik bir kadro kurduk. Bu kadro Bursaspor'a hizmet edecek. Sadece Cağlar Şahin Akbaba'ya değil bütün futbolcularımıza teklifler geliyor. Bu durumlara işler düzelince bakacağız."

RB Leipzig - Freiburg (1-1) - Maç Özeti - Bundesliga 201/20