AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Faruk Süren, Burak Elmas'ın Fatih Terim kararını değerlendirdi!

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 23 Nis 2022 - 13:50 / Son Güncelleme : 23 Nis 2022 - 16:13

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, Burak Elmas'ın Galatasaray'daki başkanlığı ve Fatih Terim'in gönderilmesi süreciyle ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, Burak Elmas ve Fatih Terim ayrılığı konusunda önemli ifadeler kullandı. Aynı zamanda Burak Elmas'ın kayınpederi olan Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren, TV100'e yaptığı açıklamalarda Elmas'ın anormal hatalar yapmadığını ifade etti.

İşte Faruk Süren'in TV100'e verdiği röportajdan satırbaşları

 

Burak Elmas neyi yanlış yaptı?

 

  • "Yok bence, öyle anormal hatalar yok. Genel kurul böyle bir karar verdi, genel kurul kararına da Burak başkan uydu neticede."

 

Yerinde olsaydım şunu yapmazdım dediğiniz bir konu var mı?

 

  • "Yok, hayır. Çünkü bunları öyle değerlendirmemek lazım. İcraatin içinde olan insanlar o gün ki şartlara göre karar veriyorlar. O da en doğrusunu kendince en doğru kararları verdi. Genel kurul benimsemedi, olabilir."

"Karar onundur, onu bağlar"

Burak Elmas tekrar başkan adayı olur mu gelecekte?

 

  • "Her Galatasaraylı ve başkanlık için kıdemini doldurmuş kişi başkanlığa aday olabilir orada bir sınırlama yok."

 

Burak Elmas'ın Terim'i göndermesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

  • "Neticede her yönetim, her başkan arzu ettiği teknik direktörle çalışır. Karar onundur, onu bağlar. Doğru yaptı ya da yanlış yaptı demek çok yanlış çünkü o gün ki şartlara bakmak lazım, o gün ki şartlara geri dönmek lazım. Her şeyi zamanı ve mekanı içerisinde değerlendirmek lazım."