AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Survivor şampiyonu güreşe geri döndü

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 04 Tem 2021 - 12:24 / Son Güncelleme : 04 Tem 2021 - 12:34

Son dakika haberleri... Survivor şampiyonu İsmail Balaban yağlı güreş antrenmanlarına başladı. İşte detaylar...

Survivor şampiyonu güreşe geri döndü

AJANSSPOR - HABER

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü güreşçisi İsmail Balaban Survivor 2021 şampiyonluğunun ardından gözünü yeniden başpehlivanlık güreşlerine dikti. Balaban, Edirne'de düzenlenecek 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için bir aydır Elmalı'da kampta olan Büyükşehir güreşçileri ile antrenmanlara başladı.

"Güçlü bir şekilde..."

İsmail Balaban en kısa sürede eski formunu yakalamayı hedeflediğini belirterek, "Tarihi Kırkpınar Güreşleri'ne çok kısa bir süre kaldı. Kendimi tam hazır hissetmeden, formumu yakalamadan, güreşlerde yer alıp seyircilerimi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. O yüzden önümüzdeki Kırkpınar Güreşleri'ni pas geçme durumum var. Ancak ondan sonraki süreçte özellikle Elmalı güreşlerine en iyi şekilde hazırlanıp er meydanlarında güçlü bir şekilde yer alacağım" dedi.

"Er meydanları hep aklımdaydı..."

Pandemi ve yarışma sürecinden dolayı er meydanlarına hasret kaldığını sözlerine ekleyen Balaban, "Bu süreçte er meydanları hep aklımdaydı. Yarışmadan döner dönmez ayağımızın tozuyla özlediğim er meydanında olmaktan çok mutluyum. Güreşseverlerle tekrar buluşmak için takımımızın Elmalı'daki kampında antrenmanlara başladım. Hazır olmadan er meydanlarına dönmek istemiyorum. Çünkü bir ismimiz bir unvanımız var. Doğal olarak bir beklenti var. Bu beklentiyi karşılayamazsam kendi adıma sıkıntı duyarım. Güreş benim her şeyim. Güreşmeyi, seviyorum. Sevenlerimize mutluluk, gurur yaşatmayı seviyorum. O yüzden güreşe karşı her zaman aşırı bir özlem duyuyorum. Özlemini çektiğim er meydanına dönmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.