AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Survivor'da yer yerinden oynuyor! Konseyde Barış Murat Yağcı'ya sert sözler

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 01 May 2022 - 13:01 / Son Güncelleme : 01 May 2022 - 13:13

Survivor 2022 All Star'da eski sevgilisi Nisa Bölükbaşı ile yaşadığı gerilim nedeniyle Türkiye'ye dönmek istediğini söyleyen Barış Murat Yağcı'ya arkadaşlarından sert tepki geldi

AJANSSPOR - HABER

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın yapımcısı ve sunucusu olduğu Survivor All Star 2022 yarışmasında üç ay geride kalırken, sona yaklaştıkça birçok isim hem fiziksel hem de psikolojik olarak zorlanmaya başladı. Bir yandan aşırı sıcak, bir yandan zorlu parkurlar ve açlık yarışmacıların direnme gücünü iyice azalttı.

Anıl'dan Barış'a sert tepki

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen dörtlü potada elenen isim Gökhan Keser olmuştu. Gökhan’ın vedasının ardından ilk dokunulmazlık oyununda beklenmedik bir gelişme yaşandı. Survivor'da Ogeday’la yarışan Barış, parkur sonudna hedefleri vuramadı, ardından elindeki ipi ve sopayı bırakarak oyununu yarıda kesti. Bunun üzerine oldukça sinirlenen Anıl "Bırakma, senin için bağırıyoruz burada" dedi.

"Nisa böyle yapmaya devam ettikçe düzelmeyecek"

Barış ise ekibe önce "Ben bıraktım, gitmek istiyorum" tarzında bir işaret yaptı, ardından şu ifadeleri kullandı:

"İstemiyorum. Benim kafam düzelmiyor. Nisa böyle yapmaya devam ettikçe düzelmeyecek. Benden bu kadar! Olmuyor artık, zorlayamıyorum, çıkmıyor."

Barış: "Rezil oluyorum, istemiyorum"

Yapım ekibi ile görüşen Barış, "Daha önce de yaptık bu konuşmayı benim kafam düzelmiyor. Nisa böyle yapmaya devam ettikçe düzelmeyecek sadece o değil sakatlığım da var. Rezil oluyorum, istemiyorum." dedi. Ekibin iknası sonucu Barış yeniden oyuna döndü.

"Benim için berbat bir andı"

 

Konseyde de iki takım arasında Barış'ın davranışı ele alınırken, Barış şu ifadeleri kullandı:

"Herkesin derdi ve yaşadığını kendisine çok büyük gelir. Benim içimde zaten bir birikmişlik vardı. Ben buraya verdiğim sözleri tutmak için geldim ama sürecin beni değişmeye doğru ittiğini fark ettim. Sonrasında yaşadığım sakatlığın psikolojik geri dönüşünü atlatamadım. Platformdan denize atladığımızda dizimde bir ağrı hissettim, devam ettim yine de ama atışa geldiğimde bir reaksiyon olarak mekanizmayı elimden fırlattım. Bir an boşluğa düştüm. Benim adıma da, karşı takım adına da yapılmış bir hataydı, bunu kabul ediyorum. Survivor'da herkesin herkesin mücadele ettiği, pes etmediği noktada ben çok büyük bir hata yaptım. Herkesten özür dilerim. O an oynamak istemediğimi söyledim. İnsanların iyi ya da kötü zamanları olur ama dibe vurmuştum, benim için berbat bir andı. İnsan olduğumu hatırladım sadece."

Acun Ilıcalı'dan Barış'a destek

Acun Ilıcalı ise Barış'ın bu açıklamasına, "Tabii ki anlayışla karşılıyorum seni. Çok zor bir mücadele ve sinirsel yıpranma var. Bunlar olabilecek şeyler" diye yanıt verdi.

 Atakan: "Kendini bir şekilde mağdur göstermeye çalışıyor"

Sonrasında söz alan Atakan ise, "Baştan beri Barış'la ilgili gördüğümüz bazı şeyler var. Ben Barış'ın yaptığı şeyin sakatlığıyla veya yaşadığı problemle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bunun Barış'ın yarışma stratejisi olduğunu düşünüyorum. Kendini bir şekilde mağdur göstermeye çalışıyor. Böyle bir yol izlediğini düşünüyorum, bu benim kendi düşüncem" dedi.

Berkan: "Bu mudur Survivor"

"Barış'a sadece bir sorum var" diyen Berkan, "Bugün yaptığı hareketten sonra hala devam etmek mi istiyor, bu mudur Survivor?" şeklinde tepki gösterdi.

Barış sonrasında söze girerek, "Üçüne de cevabım şu olabilir; burada düşene destek de olunur, bunu genelde o kişinin kendi takımı yapar. Karşı takım da genelde düşene bir tekme atar, şu an yaptıkları o. Ben kendi içimde kendi sınavımı verirken kimsenin bana bu tarz ithamlarla müdahil olmasını istemiyorum çünkü hatamın fazlasıyla farkındayım. Finalde burada kalıp kalmama isteğim onlara vereceğim bir cevap değil" ifadelerini kullandı.

İlk eleme adayı Evrim oldu

Öte yandan oyunu kaybeden Gönüllüler takımından haftanın ilk eleme adayı ise Evrim oldu. Yokluk adasına gidecek olan Evrim ismini görünce, "Yokluk adasının tapusunu üstüme yapsınlar! Yine gidiyorum ama geri geleceğim. Ve bu takım en az iki dokunulmazlık kazanacak. Takımımın samimi olduğuna inanıyorum ve hepsini gerçekten çok seviyorum" dedi. Evrim, ayrıca takım arkadaşlarının diğer dokunulmazlık oyununu kazanmasını istedi.