Suskunluğunu bozdu: "Bence Ersun Hoca..."

9 Ocak 2019 12:49- Son Güncelleme - 10 Ocak 2019 11:57
Google news abonelik

Fenerbahçe'den Evkur Yeni Malatyaspor'a kiralık olarak transfer olan Barış Alıcı; Fenerbahçe, Ersun Yanal ve Malatyaspor'a transfer süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Barış Alıcı, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu. İşte detaylar...

Yeni Malatyaspor'a transfer süreciyle ilgili konuşarak sözlerine başlayan Barış Alıcı, şöyle konuştu: 

Külübümüz ve Malatyaspor'la görüştükten sonra bu kararı verdik. Ligin ikinci yarısında Malatyaspor camiası için elimden geleni yapacağım.

Hedefim öncelikle Malatyaspor'a en iyi katkıyı vermek. Bunun için de çok çalışacağım. Malatyaspor çok samimi bir kulüp. Teknik heyet, yönetim ve futbolcu arkadaşlarım abilerim çok samimi insanlar.

Dün hazırlık maçı oynadım çok da güzel geçti. İnşallah Malatyaspor'un ilk yarıdaki çıkışı benim gelmemle birlikte ikinci yarıda da devam eder.

Fenerbahçe'de tecrübe kazandığını söyleyen Barış, şöyle devam etti:

Fenerbahçe'de güzel bir başlangıç yapmıştım. Sonrasında adaptasyon süreci oldu. Şu an Malatyaspor'a geldim. 

Ligin ikinci yarısında Malatyaspor için oynayacağım. Fenerbahçe'de yarım sezonda tecrübelendim. Umarım buradaki adaptasyon sürecini en kısa zamanda da atlatırım. 

Fenerbahçe çok büyük bir camia. Büyük camiaya geldim. İstanbul'da ailem yanımdaydı. Fenerbahçe'de yaşadıklarım ve oynadığım süre zarfında büyük tecrübe kazandım.

Fenerbahçe camiasında büyüklerim beni çok iyi karşıladı. O konuda hiçbir sorun yaşamadım.

Ersun Yanal'dan övgü dolu sözlerle bahseden 21 yaşındaki genç futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

Malatyaspor'a transfer sürecimde Ersun Hocamızla konuştum. Erol Bulut Hocamızın burada olması bizim için önemli bir etkendi.

Ersun Yanal çok büyük bir hoca. Şu anda takıma katkısı da ortada. Bu takımdaki uyum tempo ve artıştan da fark ediliyor. Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarsında çıkışa geçeceğini düşünüyorum.

Barış Alıcı sözlerini şu şekilde tamamladı:

Fenerbahçe'de 6 ay boyunca yerli ve yabancı teknik direktörlerle çalıştım. Bu benim için önemli bir tecrübe oldu. Futbolun dili bir. Fakat Türk teknik adamların futbolculara duygu anlamında katkısı biraz daha fazla oluyor. Bunun da çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta futbolun dili bir. Çok iyi Türk ve yabancı teknik direktörler var.

Altınordu'da genç oyuncular fazla olduğu için antrenmanlarımız dayanıklılığa dayalıydı. Fenerbahçe'de kaliteye dayalı bir antrenman şekli vardı. İki takımın antrenman metodları arasında fazla fark olduğunu düşünmüyorum. İki kulüpte de futbolcunun gelişimine dair antrenmalar var.

Kardeşim Kerim şu anda Altınordu'da.  Altınordu şu anda ligde iyi konumda. Kerim sezon sonunda İnşallah Avrupa ve Süper Lig'e transfer olabilir. Kerim bu istikrarını bozmazsa transfer olacaktır. Temennim ve duam bu şekilde

Rio sahilinde yaptıkları şov ile ilgi odağı oldular