AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'de Tahir Karapınar'dan İsmail Kartal, Arda Güler, İsak Vural Açıklaması

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 03 May 2022 - 16:49 / Son Güncelleme : 03 May 2022 - 17:07

Fenerbahçe Akademi Koordinatörü Tahir Karapınar, Arda Güler ve İsak Vural ile ilgili açıklama yaparken, teknik direktör İsmail Kartal'a teşekkür etti.

Fenerbahçe Futbol Akademi Koordinatörü Tahir Karapınar, Arda Güler ve İsak Vural ile ilgili açıklama yaptı. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a teşekkür eden Tahir Karapınar, genç oyuncuların gelecekteki hedefler hakkında Spor Arena'ya konuştu.

"A takıma giden oyuncular prim aldığında altyapıya veriyor"

Tahir Karapınar, altyapıdan A takıma yükselen oyuncuların, maçlarda gösterdikleri performansa bağlı olarak kazandıkları primlerin bir kısmını, altyapıdaki arkadaşlarına verdiğini söyledi. Karapınar, konuyla ilgili şöyle konuştu:

"A Takıma giden oyuncularım var. Yukarda maç kazandıkları zaman bazen prim alıyorlar ve buraya belli paralar veriyorlar. Öyle bir zorunlulukları yok ama burayı seviyorlar. Altyapıdan çıktıklarını, burada onlar için fedakarlıklar yapıldığını, onlar için mücadele edildiğini biliyorlar. Onlar bizi çok iyi temsil edecek. Bizim burada kazandığımız paralar var ama duygu çok önemli."

"Arda Güler dünya çapında bir oyuncu olacak"

Son dönemde Fenerbahçe'nin en çok konuşulan oyuncuları arasında yer alan Arda Güler hakkında açıklama yapan Tahir Karapınar, şunları söyledi: "Arda Güler bizim elimizde büyüdü, dünya çapında bir oyuncu olacağına inanıyorum. Bu oyuncunun karakterinden de kaynaklanıyor. Önemli olan karakterdir, istemektir, oyunu sevmek ve fedakarlık."

"En üst seviyede oynamak istiyor"

"Arda bu konuda gerçekten kararlı ve futbolu çok seviyor. En üst seviyede oynamak istiyor, o hedefi koyduğunda dünya futbolunda çok başarılı olacağını düşünüyorum."

"İsak Vural konusunda biraz sabır gerekiyor"

Sarı-Lacivertliler'in kadrosuna kattığı genç yetenek İsak Vural için biraz sabır gösterilmesi gerektiğine vurgu yapan tecrübeli çalıştırıcı şunları ifade etti: "İsak Vural, U19 takımımızın bir oyuncusu. A takımla da idmanlara çıkıyor, burada da oynuyor. Bir şeyi yıkıyoruz aslında biz. Fenerbahçe olarak bir şeyin öncülüğünü yapıyoruz."

"Fenerbahçe Kulübü her konuda, amatör branşlarda öncülük yapıyor. Altyapı konusunda da artık büyük ilgi çektiğini düşünüyorum. Arda'nın, İsak'ın, Muhammed'in, Osman'ın, Fatih'in, Melih'in... Sayamıyorum, çünkü çok fazla oyuncumuz var A Takım'da. Öncülük yapıyorlar bize. İsak Vural konusunda biraz sabır gerekiyor. Çok iyi bir oyuncu. Onun da çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum."

"Bu Fenerbahçe tarihinde olmamış bir şeydir"

Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal ile altyapıdan A takıma tam 12 oyuncusunu gönderdiğini belirten Karapınar, Kartal'a bu konu için teşekkür etti. Karapınar, İsmail Kartal ile ilgili şunları söyledi: "İsmail Kartal hocaya teşekkür ediyorum, ilk defa devre arası kampına 12 oyuncum gitti. Bu Fenerbahçe tarihinde olmamış bir şeydir."

"U19 Takımının bütün oyuncuları A Takımda idmana çıktı ve U17'den de oyuncu gönderiyoruz. Orayı görüp tanımalarını istiyoruz. Orası erişilmez bir yer değil, oyuncularımıza çalıştığında orada olabilirsin hissini vermek istiyoruz. İsmail hoca bu konuda bize çok yardım ediyor. Bazen biz hocam bu oyuncuyu al diyebiliyoruz, bize çok yardımcı oluyor."