Tahkim Kurulu kararını açıkladı! Beşiktaş...

27 Şubat 2020 21:24- Son Güncelleme - 27 Şubat 2020 21:24
Google news abonelik
Tahkim Kurulu kararını açıkladı! Beşiktaş...

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu , Göztepe maçının kural hatası nedeniyle tekrarını isteyen Beşiktaş'ın talebini bugün karara bağladı. Tahkim Kurulu yeni başvuruyu, "usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından oy birliğiyle" reddettiğini açıkladı.

Talebi reddeden Tahkim'in açıklaması şöyle: 

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 13.02.2020 kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen, 27.02.2020 Perşembe günü saat 15:00'de TFF Vekilleri Av. Hazer Akil, Av. Ali Emrağ, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Vekilleri Av. Koray Akalp, Av. Süheyla Begüm Acar, Av. Kemal Deniz Çiftçi ve kulüp yöneticisi Kemal Erdoğan'ın hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;  TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin itirazının reddine, oybirliği ile karar verilmiştir."

Peki duruşmada neler oldu?

Beşiktaş, Göztepe-Beşiktaş maçında kural hatası yapıldığını bir kez daha savunarak, maçın tekrar oynatılmasını talep etti. Duruşmada TFF avukatının Hüseyin Göçek'in kural hatası değil, hakem hatası yaptığını savunarak, "Bu maç tekrarlanırsa Türkiye'de maçların yarısı tekrarlanır" dediği öğrenildi.
Siyah beyazlı avukatlar da buna karşılık, "Eğer kural hatası yapılıyorsa gerekirse tüm maçlar tekarlanır. Kural hatasının sana göre, bana göre'si olmaz" dedi.
 
ULUSLARARASI ALANA DA TAŞIYACAK

Duruşmada Göçek'in kural hatası tartışması yaratan pozisyon tekrar izlendi. Siyah beyazlılar Tahkim Kurulu'na bilirkişi raporu sunarken, IFAB'tan gelen görüş yazısının hakem raporuna göre olduğunu belirten siyah beyazlılar, bilirkişi raporuyla müsabaka hakeminin ek raporundaki tüm beyanların boşa çıktığını savundu.

26 Ocak'ta İzmir'de oynanan ve Göztepe'nin 2-1 kazandığı maçta hakem Hüseyin Göçek, ev sahibinin ikinci golü öncesi topu Beşiktaş'a vermesi gerekirken rakibine verdi. Oyuna Göztepeli oyuncular başlamış ve akabinde faul olmuştu. Serbest atış sonrası da Beşiktaş golü yemişti.

Ancak Tahkim, siyah beyazlıların talebini reddetti. Tahkim Kurulu'ndan da istediğini alamayan Beşiktaş yönetiminin konuyu UEFA ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar taşıması bekleniyor.

Kevin de Bruyne - En Güzel 5 Gol | Premier League (2017/18 - 2019/20)