AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Beşiktaş'ın yıldızı 2 maç yok!

İlk Yayınlanma : 06 Şub 2021 - 14:57 / Son Güncelleme : 06 Şub 2021 - 17:49

Son dakika Beşiktaş haberleri... Beşiktaş'ta Trabzonspor maçında kırmızı kart gören ve 2 maç ceza alan Dorukhan Toköz ile ilgili karar çıktı. Tahkim Kurulu, Dorukhan Toköz ile ilgili ne karar verdi, Dorukhan Toköz hangi maçları kaçıracak? İşte detaylar...

Beşiktaş'ın yıldızı 2 maç yok!

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş'ta forma giyen Dorukhan Toköz'e Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 2 maç ceza verilmişti. Tahkim Kurulu, siyah-beyazlı futbolcuya verilen ceza ile ilgili kararını verdi.

Tahkim Kurulu, Dorukhan Toköz'ün cezasını onadı

Trabzonspor ile oynanan maçta rakibine yaptığı müdahale sonrasında Dorukhan Toköz kırmızı kart gördü. PFDK, futbolcuya 2 maç ceza verdi. TFF Tahkim Kurulu, Dorukhan Toköz'e verilen cezayı onadı.

Tahkim Kurulu'nun açıklaması

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

- Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin futbolcusu Dorukhan Toköz ile ilgili PFDK’nın 04.02.2021 tarihli E.2020-2021/621 – K.2020-2021/778 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin futbolcusu Dorukhan Toköz’ün rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT’nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile erteleme talebinin reddine karar verilmiştir."

Dorukhan'ın bu sezonki performansı

24 yaşındaki futbolcu bu sezon Beşiktaş formasıyla toplamda 22 maça çıktı. Dorukhan bu 22 maçta 2 asist yaptı. Milli futbolcunun siyah-beyazlı kulüp ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek.

Fenerbahçe iddiaları

Dorukhan Toköz'ün Fenerbahçe'ye gideceği iddiaları uzun sürede basında yer almıştı.

"Fenerbahçe'ye giderse..."

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Geçtiğimiz günlerde Dorukhan Toköz hakkında açıklamalar yapmıştı. Çebi yaptığı açıklamada şunları söylemişti: "Dorukhan Toköz ile uzlaştık ve anlaştık. Menajerleri araya girdi ve yurt dışında top oynatma isteklerini ön plana çıkardılar. Dorukhan'ın önünde bizim teklifimiz duruyor, imza atmak isterse atar, atmazsa atmaz. Şartlarımızı kabul etmezse, yollarımız kesişmez. Fenerbahçe'ye giderse bizi rahatsız eder ama çıkarıp 1 kuruş fazla vermem. Fenerbahçe, bizle görüşmedi. Dorukhan ve menajeri de yurt dışı olursa gitmek istediklerini söylediler. Hak verdim, bekledim ama bu ay sonuna kadar süre verdim. Olmazsa başka yere gider."