Takım çalıştırmıyor ama Zidane paraya para demiyor!

11.07.2021 - 15:39 | Son Güncellenme: 11.07.2021 - 16:38

Real Madrid'den ayrılan ve gözünü Fransa Milli Takımı'na çeviren Zinedine Zidane, görev yapmadığı dönemlerde bile revaçta. İşte detaylar...

DIŞ HABER-AJANSSPOR 

Fransa Milli Takımı'nın unutulmaz isimlerinden biri olan Zinedine Zidane, teknik direkörlük kariyerinde son olarak Real Madrid'de çalıştı. Real Madrid'den ayrılan Zinedine Zidane'ın kariyer planıyla ilgili iddialar devam ediyor. Ayrıca Zidane çalışmadığı dönemlerde bile para kazanmayı sürdürüyor. Detaylar haberde...

Zidane'ın gözü Fransa Milli Takımı'nda

Mayıs ayının sonunda Real Madrid'den ayrılan Zinedine Zidane'ın bu vedası bekleniyordu. Zidane, bundan sonraki durağının Fransa Milli Takımı olmasını istiyor. 

Bir sonraki aday Zidane

Fransız basınında yer alan haberlere göre; Fransa Futbol Federasyonu Didier Deschamps ile yola devam kararı alsa da bir sonraki adayın kesinlikle Zinedine Zidane olduğu öne sürüldü. 

Zidane Juventus'u reddetmişti

Haberlere göre; Zidane, Fransa Milli Takımı'nın başına geçmeden önceki süreçte kulüp takımı çalıştırmayacak. Yakın dönemde Juventus'un da eski oyuncusu Zidane'a teklif yaptığı ancak; Fransız futbol adamının gözünün sadece Fransa Milli Takımı'nda olduğu belirtildi. 

Şu anda tatildeler

49 yaşındaki teknik adam şu anda eşi Veronique ile birlikte İbiza'da tatilde. Zidane'ın 2022 Dünya Kupası döneminde göreve gelmesinin ihtimaller dahilinde olduğu belirtildi. Yine İngiltere'den de Zidane'a ilgi duyan kulüplerin olduğu öne sürülüyor.

Fransa hayal kırıklığı yarattı

Fransa şampiyonluk umuduyla başladığı EURO 2020'de çeyrek final bile görememişti. Horozlar, son 16 turunda karşılaştığı İsviçre'ye 120 dakikası 3-3 biten maçta seri penaltılar sonrası kupaya havlu atmıştı. Ona rağmen Didier Deschamps ile 2022 Dünya Kupası'na kadar devam edileceği bildirilmişti.

Zidane sosyal medyadan ciddi gelir elde ediyor

Fransız futbol adamı, şu sıralarda takım çalıştırmıyor. Fakat; sosyal medya hesabından yaptığı bazı sponsorlu paylaşımlarla ciddi paralar elde edebiliyor. Yaklaşık 29 milyon takipçisi olan Zidane'ın bir paylaşımdan 200 bin Euro aldığı belirtildi. 

Senin için hazırladığımız haberler