AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Berbatov takımda sohbet etmek istediği kimse yokmuş gibi davranırdı"

İlk Yayınlanma : 21 May 2020 - 17:46 / Son Güncelleme : 21 May 2020 - 17:50

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Fulham ve Tottenham formaları giyen Dimitar Berbatov hakkında ilginç bir itiraf geldi. Bir dönem Bulgar oyuncu ile takım arkadaşı olan Darren Bent, Talksport.com'a özel açıklamalarda bulundu.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Takımda sohbet etmek istediği kimse yokmuş gibi davranırdı"

Dimitar Berbatov ile oynamanın nasıl bir duygu olduğunu açıklayan Darren Bent: "Zor değildi, çünkü benimle hiç konuşmadı. Kulüp kantininde yanınız boş olsa ya da masanızda bir kişilik daha yer olsa bile sizin yanınıza gelip, oturmazdı. Sanki takımda sohbet etmek istediği kimse yokmuş gibi davranırdı. Bunu düşünen yalnızca ben değildim. Takımdaki oyuncular bir masada topluca otururken, o bizden uzak bir masaya otururdu. Bu duruma diğer takım arkadaşlarıma göre daha alışıktım. Çünkü onunla daha önce Tottenham'da da oynadım."

"Manchester United'da böyle davranmamış"

"Bir gün Manchester United'da nasıl davrandığını merak ettiğim için onunla birlikte United forması giyen bir oyunculara bu durumu anlattım. Onlara orada nasıl davrandığını sorduğumda şok oldum. Çünkü orada böyle davranmadığını öğrendim. Takımdaki en iyi oyuncu olduğunun farkında olduğu için bize öyle davrandı. Tottenham'da böyle davranmasını anlayabilirdim. Çünkü o takıma altına ayakkabı ödülü kazanan bir futbolcu olarak gelmişti. Ancak Fulham'da yaptıklarına şaşırmıştım."

"Oyunu kazandırabilecek kaliteye sahip"

Her ne kadar takım arkadaşları ile olan iletişimi kötü olsa da, Bulgar forvetin takım için öneminden bahseden Bent: "Sahadaki oyunculuğu hakkında konuşmak gerekirse, iyi bir takım oyuncusu ve iyi bir forvetti. Takımdaki herkes kadar koşmamış olabilir, ancak her zaman doğru koşuları yapar ve kendisine avantaj sağlardı. Her zaman size oyunu kazandırabilecek kaliteye sahipti. Fulham'da bir kişinin ona bağırdığını hatırlamıyorum. Hata yapsa bile bağırmıyorlardı. Oradaki herkesten üstün biriydi" ifadelerini kullandı.