''Takımı ligden çekerim''

02.04.2020 - 21:46 | Son Güncellenme: 02.04.2020 - 21:53

''Takımı ligden çekerim''

Serie A ekiplerinden Brescia Calcio Başkanı Massimo Cellino, koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya'da  ligin tekrar başlamasının delilik olacağını ve bu karar alınırsa takımı sahaya çıkarmayacaklarını söyledi.

 

Brescia kulüp başkanı Massimo Cellino’dan Serie A'nın tekrar başlamasına dair çıkan söylemlere çok sert açıklamalar geldi.  Brescia kulüp başkanı takımı ligden çekmekle tehtid etti. İşte Cellino'nun açıklamaları;

Futbolun artık eskisi gibi olmayacağını söyleyen kulüp başkanı, tüm maçları hükmen yenilmeyi göze aldıklarını söyledi; ''Hiçbir takım eskisi gibi geri dönmeyecektir. Stadyumlar da kapalı kapılar ardında kalacak, oyuncuların sağlığı için büyük bir risk var. ”Bu gerçekleşirse Brescia vatandaşlarına ve artık orada olmayan sevdiklerine büyük bir saygısız olacak. Takımı göndermeyerek her maçı 3-0 kaybetmeye hazırım” 

''Herkes kendi çıkarını düşünüyor''

UEFA'yı eleştiren Cellino, herkesin kendi çıkarları içinde olduğunuda ifade etti; ”Sadece ekonomik çıkarlarını ve kupalarını düşünüyorlar. Liglerin ve organizasyonların Haziran’da bitirilmesine karar veriyorlar. İki günde bir mi oynayacağız? Yoksa UEFA’nın günleri uzatma ve 72 saate çıkarma gücü de var mı? UEFA’nın paralarıyla bir şeyler yapmak istiyorsanız, Brescia’ya oksijen tüpleri ve solunum cihazları gönderin. Minnettar oluruz. Brescia için konuşuyorum; burada ölüleri taşıyan kamyonlar var. Salgının merkezindeyiz. Zaten her durumda oyuncular 45 günlük hareketsizlikle gelecek, sadece onları yeniden hazırlamak için bir ay eğitim gerekli. Aksi takdirde herkesin sakatlanma riski vardır. ”

Senin için hazırladığımız haberler