AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tam kapanmada kapalı tribünler doldu

İlk Yayınlanma : 01 May 2021 - 18:29 / Son Güncelleme : 02 May 2021 - 01:36

TFF 1. Lig’de Adana Demirspor, evinde Balıkesirspor'u 3-0 mağlup ederken, mavi-lacivertli taraftar tam kapanmayı dinlemedi ve stada akın etti.

Tam kapanmada kapalı tribünler doldu

AJANSSPOR - HABER

TFF 1. Lig'de Adana Demirspor, Balıkesirspor'u 2. yarıda bulduğu gollerle 3-0 yenerek 34. haftaya averajla lider girdi.

Yeni Adana Stadyumu’nda oynanan mücadelede mavi-lacivertli taraftarlar, sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen stadın kapalı bölümünü doldurdu.

Adana Demirspor taraftarları stat çevresinden uzaklaştırılmaya çalışıldı

Maç öncesi Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip, taraftarların stat  içerisinden ve çevresinden uzaklaştırılmaya çalışsa da, karşılaşmada pek çok taraftarın statta olduğu göründü.

 

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: "Neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor"

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Benim taraftarımı polis stada sokmuyor. 'Neden Adana Demirspor her yere rahat rahat giriyor?' dedim. 'Süleyman Soylu’nun oğlu dediler.' Emniyet Müdürü, Soylu'nun oğlunun karşısında önünü ilikliyor!" diye konuşmuştu.

Bakan Soylu'dan Samsunspor başkanına suç duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, şahsına, ailesine ve emniyet teşkilatına yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

 


 

Adana Valiliği: "Kişiler hakkına adli ve idari işlemler başlatılmıştır"

Öte yandan bir açıklamada Adana Valiliğinden geldi.  Adana Valiliği, Adana Demirspor-Aydeniz Et Balıkesirspor maçı sırasında tam kapanma kurallarını ihlal ederek stadyum çevresinde yoğunluk oluşturan ve stadyuma gelmeye çalışan kişiler hakkında adli ve idari işlem başlatıldığını bildirdi.

Yapılan açıklamada "Maç başlamadan önce stadyuma girmeye çalışan veya civarında bulunan kişiler uzaklaştırılmış, Türkiye Futbol Federasyonunun belirlediği görevliler ve kişiler dışında stadyuma kimse alınmamıştır. Kovid-19 ile mücadele sürecinin yaşandığı bu dönemde tam kapanma kurallarını ihlal ederek stadyum çevresinde yoğunluk oluşturan ve stadyuma gelmeye çalışan şahıslar hakkında adli ve idari işlemler başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Yüksel Yıldırım, Soylu'dan özür diledi

Yüksel Yıldırım, Soylu'dan özür diledi

Öte yandan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında söylediği sözlere açıklık getirdi. Yıldırım, bazı takımların maçlarına binlerce taraftarın alınmasına tepki göstermiş, yaptığı açıklamalar tepki toplamıştı. Başkan Yıldırım, sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek, şu ifadelere yer verdi:

"30 Nisan 2021 tarihinde ani olarak katıldığım canlı yayında taraftarlarımızın maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla basın mensuplarının sorduğu, ‘Maçlarımıza niçin rakip takımlar gibi seyirci alamıyoruz’ sorusu üzerine, diğer takımların oynadıkları müsabakalarda Sayın İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak müsamaha gösterildiği hatta Adana Demirspor Kulübü Başkanının, Sayın İçişleri Bakanımızın manevi oğlu gibi görüldüğü, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, yanlış anlaşıldım.

Pandemi yasakları sürecinde. Seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi amacıyla TFF’nin stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yapmış olduğu yazılı tebligatlara rağmen bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım Samsun ilimizde kurallara uyup da bazı illerde uyulmaması sonucu yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır. Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan Sayın İçişleri Bakanımızın ve emniyet teşkilatımızın yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirlerine sunarım.”