• Diğerleri

Tamer Tuna: Ligi 5. sırada bitirmeyi çok istiyorduk!

7 Mayıs 2018 22:29- Son Güncelleme - 7 Mayıs 2018 22:29
Google news abonelik
Tamer Tuna: Ligi 5. sırada bitirmeyi çok istiyorduk!

Tamer Tuna, 0-0 berabere kaldıkları Malatyaspor maçının ardından beIN Sports'a konuştu.

Göztepe teknik direktörü Tamer Tuna'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Bugün birçok hata yaptık. Çok istememizin, aceleci olmamızın zaafları oldu. Malatyaspor'un rahatlamış olması oyuna da yansıdı.

Fiziksel olarak inanılmaz yorucu bir gündü, iki takımda çok mücadele etti. Malatyaspor'un set oyunundaki olumlu yönü ile birlikte ikinci yarıdaki hamlelerimizde başarılı olamadık. Zevkli bir karşılaşmaydı. Ligi 5. sırada bitirmeyi çok istiyorduk, Avrupa'yı çok istiyorduk. Konyaspor ve Galatasaray maçlarını oynayıp gelecek sezonun planlamasını yapacağız.

Poko ve Sabri'nin sakatlıkları bizi kötü etkiledi. 2. ve 3. alandaki baskıyı yapamadık.

Demba Ba inanılmaz profesyonel bir oyuncu. İki hafta önce bir sakatlık yaşamıştı buna rağmen çalışma temposuyla forma giydi. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz en önemli özelliğimiz çok çalışmak oldu. Amacımız güzel futbol ve Göztepe'nin bu ligde sürekli hale gelmesi. Daha iyisi olabilir diye arzuluyoruz, inşallah gerçekleştireceğiz."

Basın toplantısı

Tuna, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, karşılaşmaya çok arzulu başladıklarını, ikinci yarının sonlarına oyundan biraz düştüklerini söyledi. Müsabakayı kazanmayı çok istediklerini kaydeden Tuna, "Oyun gitti geldi. Rakibimize pozisyon verdik, biz de kaçırdık. İstedik, arzuladık ancak maç berabere sona erdi." değerlendirmesinde bulundu.

Tuna, Göztepe'nin iyi ilerleme sağlayan bir takım olduğunu belirterek, "Biz sadece işimize çok çalışarak, inanarak sezon sonu Göztepe'yi iyi bir seviyede bırakma düşüncemiz vardı. Konyaspor ve Galatasaray maçlarını geçip, geleceğe hazırlık adına da geçişi sağlamak istiyoruz." diye konuştu.

İmza attığı günden bu yana Göztepe'nin dışında hiçbir şey düşünmediğini kaydeden Tuna, herkesin bunu bilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Cardiff - Liverpool (0-2) - Maç Özeti - Premier League 2018/19