AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tanju Çolak: 'Beşiktaş'a teşekkür ediyorum'

İlk Yayınlanma : 10 Nis 2019 - 18:41 / Son Güncelleme : 10 Nis 2019 - 18:41

Beşiktaş Futbol Okulunun bir yenisi Ordu Ünye'de açıldı. Türkiye'nin en önemli eski hakemlerinden Binali Kartal'ın yönettiği dostluk maçında Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak ve Galatasaray'ın efsane isimlerinden Savaş Demiral, Beşiktaş'tan yetişen usta futbolcular Uğur Aytaç, Yılmaz Campolat, Hasan Uygun ile Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ve Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in futbol ve gol şov izlettirdiler.

Beşiktaş Alt yapı sorumlusu yönetici Metin Albayrak yurt içi ve dışında futbol okullarında çağ atlattıklarını belirtti. Ünye Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Ünye 1957 Spor ve Ünye Beşiktaş Futbol Okulu'nun ortaklaşa düzenlediği organizasyonda Türkiye'nin en önemli eski hakemlerinden Binali Kartal'ın yönettiği dostluk maçında Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak ve Galatasaray'ın efsane isimlerinden Savaş Demiral, Beşiktaş'tan yetişen usta futbolcular Uğur Aytaç, Yılmaz Campolat, Hasan Uygun ile Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ve Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Gürel’in futbol ve gol şov izlettirdiler. Karşılaşma 2-2 sonuçlandı.

Tanju Çolak: Beşiktaş'a teşekkür ediyorum

Maç öncesi Ünye'de sevgiyle karşılanan Gol Kralı Tanju Çolak, "Beşiktaş'ın yeri benim için ayrıdır. Renklerden çok insan kalabilmemiz önemli. Beşiktaş taraftarları beni her zaman sever onlarla sohbet ederim. Beni böylesine onurlu bir açılışa davet ettikleri için teşekkür ederim. 1986 yılında ben Samsunspor'da iken Ünye'ye gelirdik. Muhteşek stadı ve futbolcu potansiyeli var. Ünye'de olmak benim için gururdur. Ben zaten Samsunluyum. Buradan Beşiktaş Kulübü'ne ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.