Taraftar isyanı: Hani Göztepe, Southampton'dan büyüktü!

Cüneyt Muharremoğlu
12.01.2023 - 12:24 | Son Güncellenme: 12.01.2023 - 12:34

Sezon başında Sport Republic'in çoğunluk hissesi alması Göztepe'de büyük heyecan yarattı. Geçen 6 aylık süre sonunda taraftarlar transferler ve yönetim tarzından dolayı karamsar durumda.

Taraftar isyanı: Hani Göztepe, Southampton'dan büyüktü!

Nazım TÜRKNAS / AJANSSPOR

Yatırım fonu şirketi olan Sport Republic CEO’su ve aynı zamanda Göztepe Başkanı Rasmus Ankersen, 14 Ekim 2022'de "Göztepe, Southampton’dan daha büyük kulüptür"  ifadesini kullandı.  Ancak gerek sezon başındaki kadro kurulumu gerek devre arasında transfer çalışmalarında sessiz kalınması “Acaba bu söz unutuldu mu?” sorusu akıllara geldi.

Southampton'a dev bütçe!

Yatırımcı Sport Republic’in yüzde 80 hissesine sahip Premier Lig ekibi Southampton, 101 milyon Euro'luk bonservis ücreti ödeyerek birçok oyuncu transfer etti. 

Ligin dibine demir attı

Yatırımcı şirketin genellikle ağırlıklı konsantrasyonu verdiği Southampton’ın harcanan rakama ve yapılan onca transferlere rağmen ligin dibine demirlediği ve son 6 maçında puan alamadığı görülüyor. 

İlgini Çekebilir
Göztepe ve Sakaryaspor kardeş dayanışması!
Habere Git

Göztepe'de oyuncu satışından kâr

Sport Republic’in Göztepe'si ise çok genç ya da futbolunun son demlerini yaşayan bonservissiz oyuncuları kadroya dahil etti. Bırakın para harcamayı, futbolcu satışı sayesinde bütçede 1.6 milyon Euro fazla verdi.

Göztepe camiası isyanda!

Fazla ilgi gösterilmeyen Göztepe’nin istikrarsız ve kalite sorunları bulunan kadrosu sebebiyle, ilk yarıyı istediği yerde bitirememesi taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Camiada Sport Republic'in güven erozyonu yaşadığı belirtiliyor.

Sunumlar boşa gitti!

Sezon başında teknik direktör adayları istatistiksel olarak belirlenip, birden fazla sunum ve toplantılar düzenlendi. Yabancı dil, prolisans ve çok başarılı olma kıstasları ısrarla arandı ve Turgay Altay ile anlaşıldı. 

İlgini Çekebilir
Golcü oyuncu Göztepe'ye mesaj gönderdi: "Dönmek istiyorum!"
Habere Git

Dragan Solak istedi, vatandaşı göreve geldi

Turgay Altay ile yollar sürpriz bir şekilde 5. haftada ayrıldı.  Kulüp daha sonra farklı bir üçlü modele geçti. Bunun nedeni ise sonra anlaşıldı. Sport Republic'in büyük patronu ve lider sermayedarı Sırp iş insanı Dragan Solak’ın isteğiyle, vatandaşı Radomir Kokovic göreve geldi.

Kurallar böyle aşıldı

TFF 1 . Lig'de yabancı teknik direktör yasağı bulunuyor.  Radomir Kokovic'e kağıt üzerinde futbol metadolojisti direktörü ünvanı oluşturuldu. 1 yıldır boşta bulunan ve hiçbir takım çalıştırmayan Kokovic, takımın teknik patronu oldu.

Göztepe taraftarı Süper Lig istiyor

Hemen herkesin saygınlığını kazanan, deplasman veya iç saha farketmeden kendilerine ayrılan bölümleri dolduran Göztepe taraftarı, gelişen bu süreçten dolayı bir hayli üzgün. Süper lig'e dönmeyi isteyen taraftarlar sosyal medyada çeşitli çalışmalar yaparak sesini duyurmaya çalışıyor. 

Göztepe taraftarı diğer takımlara imreniyor

Taraftarlar, Göztepe hisselerinin yüzde 70’ine sahip Sport Republic'te ise Süper Lig heyecanı görmüyor. İtalya D ve ABD 2. Ligi'nden gelen transferlere Süper lig'in geleceğini düşünmüyor.  Rakiplerinin yoğun transfer faaliyetlerine imrenerek bakıyor. Taraftarın sosyal medyada transfer isteğinin karşılığını bulup bulamayacağını ise zaman belirleyecek.

Senin için hazırladığımız haberler