AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tarihe iz bırakan Fenerbahçeli kadın sporcudan Eda Erdem Dündar’a mesaj

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 22 Tem 2021 - 16:49 / Son Güncelleme : 22 Tem 2021 - 16:56

Fenerbahçe’nin voleybol ve basketbol takımlarının kurulmasına öncülük eden Dr. Ayten Salih Berkalp, Edan Erdem Dündar aracılığıyla Tokyo Olimpiyatları'na katılan Filenin Sultanları'na seslendi.

Tarihe iz bırakan Fenerbahçeli kadın sporcudan Eda Erdem Dündar’a mesaj

AJANSSPOR-HABER

1954 yılında Fenerbahçe’nin voleybol ve basketbol takımlarının kurulmasına öncülük eden, aynı zamanda kürek ve atletizm branşlarında da çok sayıda başarı kazanmış kadın sporculardan Dr. Ayten Salih Berkalp, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek Fenerbahçe Opet ve A Milli Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’a başarı dileklerini iletti.

'Filenin Sultanları'nı yüreklendirmek istedim'

Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Ayten Salih Berkalp, mesajında her bir Fenerbahçelinin ve dünyanın her yerindeki Türk kadınının kalbinin Filenin Sultanları ile birlikte attığını ifade etti. Duygularını aktaran Berkalp, “Bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biz Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımının 1954 yılındaki kurucusu ve aynı zamanda 4 takımın, sadece basketbol ve voleybol değil, atletizmde, son iki yıl kürekte de başarılar kazanmış ilk kaptanı olarak, bugün Tokyo Olimpiyatları’nda Türk voleybol takımı ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’a küçücük bir mesaj vermek, onu biraz yüreklendirmek daha doğrusu takımı yüreklendirmek istiyorum” dedi.

Voleybolcular Londra Olimpiyatları'nda 9. oldu

Tarihe iz bırakan Fenerbahçeli kadınlardan Dr. Ayten Salih Berkalp devamında şu ifadeleri kullandı:"Sevgili Eda, Fenerbahçeli ablalarınız 67 yıl önce Türk kadın sporcularını da Olimpiyatlarda izlemek amacıyla 4 branştaki Fenerbahçe kız takımlarını kurmuştuk. 2012 Londra Olimpiyatları’nda 9. olarak hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için büyük bir sevinç ve gurur duymuştuk. Bu yıl yine Olimpiyatlarda Türk Milli Kadın Voleybol Takımı olarak yer almakla bizleri onurlandırdınız. 

'Türk kadınının kalbi sizin için çarpacak'  

Maç günlerinde sadece buradan, Kıbrıs’tan ve Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki Türk kadınının kalbi, sizin için çarpacak, mücadelenizi candan destekleyecek, başarılı olmanızı dileyecektir. Olimpiyat Oyunları’nda yine sevgili 22 Fenerbahçeli sporcumuzun değil, tüm Türk sporcularımıza başarılar dilerim. İnşallah zaferden sonra İstanbul’da görüşmek ümidiyle Kurban Bayramınızı kutlar, pandemiden en kısa sürede kurtulmak ümidiyle gözlerinizden öper, herkese selam, sevgi ve saygılar sunarım."