Tarihte ilk... VAR hakemini 'ofsaytımsı' yedi!

Cüneyt Muharremoğlu
03.01.2023 - 17:59 | Son Güncellenme: 03.01.2023 - 18:03

MHK, Sivasspor -Galatasaray maçında nizami golü 'Ofsaytımsı' dilerek iptal ettiren VAR hakemi Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev vermeyecek. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK), Sivasspor- Galatasaray maçı ile ilgili kararı bir ilk getirdi. Tarihte ilk defa VAR'da bulunan bir hakem Özgüç Türkalp, yaptıkları nedeniyle düdük asmak zorunda kaldı.

TFF, VAR kayıtlarını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Sivasspor- Galatasaray ve Gaziantep FK -Beşiktaş maçında çok tartışılan VAR kayıtlarını açıkladı. 

"Ofsaytımsı" nedeniyle Erkan Özdamar'ı çağırdı

Sivasspor'un 48. dakikada Fredrik Ulvestad'ın iptal edilen golüde hakem Erkan Özdamar ve VAR'da bulunan Özgüç Türkalp arasına gerçekleşen konuşma yayınlandı. Konuşmada Türkalp'ın "Burada ofsaytımsı bir şey olabilir" ifadesini kullanması ve çizgi çekmemesi dikkat çekti.

İlgini Çekebilir
TFF, VAR kayıtlarını açıkladı! Erkan Özdamar ve Özgüç Türkalp...
Habere Git

VAR Protokolü'ne uymayan konuşma

Hakem uzmanlarının tamamen VAR Protokolü dışında olduğunu söylediği konuşmada hakemler neden olduğunu bilmeden golü ofsayt gerekçesiyle iptal etti.

MHK'dan açıklama: VAR hakeminin düdüğü asıldı

MHK'dan yapılan açıklamada Gaziantep FK - Beşiktaş ve Sivasspor- Galatasaray karşılaşmaları ile ilgili incelemeni yapıldığı  belirtilerek Özgüç Türkalp'e bundan sonra görev verilmeyeceğini açıkladı. 

Atilla Karaoğlan ve Erkan Özdamar'a uzun süre maç yok!

MHK'nın açıklamasına göre, Beşiktaşlı Kevin Nkoudu'ya VAR'ın çağırmasına rağmen kırmızı kart vermeyen Atilla Karaoğlan ve Sivasspor'un nizami golünü iptal eden Erkan Özdamar'a 'önemli hata' yaptıkları için uzun süre maç verilmeyecek.

İlgini Çekebilir
MHK’nin Özgüç Türkalp sevgisi! Arabayı şarampole yuvarlayan hakem...
Habere Git

MHK, Türkalp'e bu sezon 24 Süper Lig maçında görev verdi

15 Şubat 1974 doğumlu Özgüç Türkalp,  MHK'nın VAR kadrosunda görev yapıyor. Türkalp bu sezon Süper Lig'de 15 maçta VAR, 9 karşılaşmada AVAR olarak görev yaptı. Türkalp 1 Lig'deki kritik maçlarda da görevlendirildi. 

Anelka'nın elle attığı golü vermesiyle tanınıyor

Özgüç Türkalp, 1 Ekim 2005'te yönettiği Konyaspor -Fenerbahçe maçında Nicholas Anelka'nın elle attığı golü vermediği için büyük eleştiri almıştı. Türkalp, yıllar sonra pozisyon için 'Arabayı şarampole yuvarladım" demişti.

Senin için hazırladığımız haberler