Tarık Günay kendini anlattı

21 Haziran 2020 19:06- Son Güncelleme - 21 Haziran 2020 19:06
Google news abonelik
Tarık Günay kendini anlattı

Spor kamuoyunda dün en çok ses getiren haberlerinden birine Ajansspor imza attı. Ajanssspor, Galatasaray Kulübünün, başkan yardımcısı Yusuf Günay’ın yeğeni Tarık Günay’la yaptığı sözleşmeyi ortaya çıkarması sonrası Tarık Günay sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da gelecek vaat eden ve bonservissiz sarı-kırmızılı takıma geldiğini belirten Tarık Günay, Gençlik ligindeki istatistiklerini paylaşarak, kendisine haksızlık edildiğini savundu. 

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Günay, "Galatasaray Basketbol A Takımı ile bir antrenmana dahi çıkmadan torpille sözleşme imzaladığı iddia edilen ben Tarık Günay, Yusuf Günay’ın yeğeni sıfatıyla maruz kaldığım iftiralara karşı gerçeği sizlerle paylaşmak isterim:

2015’te, Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonasında en iyi forvet ödülünü aldıktan sonra, yaklaşık 4 yıl önce, Galatasaray SK benimle birlikte takımımdan üç kişiye teklifte bulundu. Kulübümün bonservis talep etmesi nedeniyle transferim gerçekleştirilemedi.

Sezon boyunca A takımla antrenmanlara çıkmaya devam etmemin yanı sıra BGL’de takımım ile birlikte sayısız başarıya imza attık. İlk defa takım arkadaşlarım ve değerli antrenörlerimle birlikte final grubuna kalıp, bu grupta da 7’de 7 gibi önemli bir galibiyet serisine ulaştık. Açıklamalarımın maruz kaldığım iftiralar karşısında takım arkadaşlarım ve antrenörlerim tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum. 19 yaşındaki genç bir sporcunun emeğinin hiçe sayılarak karalama kampanyasına alet edilmesini herkesin vicdanı ve takdirine bırakıyorum" ifadelerini kullandı.