Tartışma yaratan öneri! Toplantıda sesler yükseldi...

22 Mayıs 2020 11:31- Son Güncelleme - 22 Mayıs 2020 11:34
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Kulüpler Birliği Vakfı arasındaki toplantıda sürpriz bir öneri dile getirildi. Avrupa’ya giden takımların hoşuna gitmeyen bu öneri başkanlar arasında seslerin yükselmesine neden oldu. İşte detaylar...

TFF ile Kulüpler Birliği Vakfını bir araya getiren toplantıda birçok konu masaya yatırıldı. Ancak bazı kulüplerden gelen sürpriz bir öneri sinirlerin gerilmesine ve seslerin yükselmesine neden oldu.

Sabah gazetesinin haberine göre bazı kulüpler, Avrupa’da ülkemizi temsil eden takımların UEFA’dan alacakları paranın tüm kulüplere bölüştürülmesini önerdi.

Bu öneri şok etkisi yaratırken başkanlar arasında seslerin yükseldiği kaydedildi.

Avrupa potasındaki takımların bu öneriyle ilgili, “Avrupa’da oynayacağım, ekstra efor sarf edeceğim, üstüne parayı bölüşeceğim. Siz Avrupa’ya gitseniz bizimle bölüşecek misiniz?” dedikleri ifade edildi.

Örneğin Galatasaray bu sezon Şampiyonlar Ligi’nden yaklaşık 30 milyon euroluk bir gelir elde etti.

Hollanda'da benzeri var!

Hollanda’da buna benzer bir uygulama hayata geçmiş durumda. Hollanda Eredivisie ekipleri 2018’de, Avrupa Kupaları’na giden kulüplerin grup aşamasında kazandıkları paranın %5’ini Avrupa’da mücadele edemeyen takımlara aktarması konusunda bir anlaşmaya varmıştı.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 2