• Diğerleri

Tayfun Korkut'un ilk sözleri!

6 Mart 2017 15:19- Son Güncelleme - 6 Mart 2017 15:19
Google news abonelik
Tayfun Korkut'un ilk sözleri!

AJANSSPOR  - Almanya Ligi takımlarından Bayer Leverkusen, teknik direktörlük görevine Tayfun Korkut'u getirdi. Leverkusen Kulübü, Korkut için bir imza töreni düzenledi. İmza töreninde Leverkusen Başkanı Michael Schade'nin yanı sıra Kulübün Sportif Direktörü Rudi Völler de hazır bulundu. 

Völler, "Kulübün sportif yapılanması ve geleceğiyle ilgili bir karar aldık ve Roger Schmidt ile yollarımızı ayırdık. Borussia Dortmund maçında alınan mağlubiyet bizim için üzüntü vericiydi. Şimdi ise yeni bir dönem başlıyor. Leverkusen’in menfaatleri doğrultusunda kaliteli bir teknik direktör olan Türk çalıştırıcı Tayfun Korkut ile anlaştık. Kendisine başarılar diliyorum. Leverkusen’e değer katacağına ve uyum sağlayacağına inanıyorum. Belki de gelecek sezon bizimle çalışma ihtimali olacak." dedi. 

Tayfun Korkut da, "Büyük bir takıma geldiğimin farkındayım. Benim için önemli bir sınav olacak. Leverkusen’de olmaktan dolayı mutluyum. Leverkusen, Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden biri. Sezon sonuna kadar bir anlaşma sağladık. Anlaşmanın böyle olması benim için problem değil. Önümüzde bir sonraki maça hazırlanmak için kısa bir süre var. İyi oyunculardan kurulu bir takıma sahibiz. Kendi futbol anlayışımızı sahaya yansıtmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Semih Kaya, Yasemen Kaya ile türkü söyledi!