Tayyib Talha Sanuç, Trabzonspor iddialarını cevapladı: İyi bir tercih olur!

28 Mayıs 2018 14:47- Son Güncelleme - 28 Mayıs 2018 14:47
Google news abonelik

Kardemir Karabükspor'un genç stoperi Tayyib Talha Sanuç, hakkında çıkan 'Trabzonspor'a transfer olacak' iddialarını cevapladı.

Hedefinin Avrupa olduğunu belirten Tayyib Talha, eski hocası Tudor ve Real Madrid'in yıldızı Sergio Ramos'a da ayrı bir parantez açtı. 

 Tayyib Talha Sanuç, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu. İşte detaylar...

Kardemir Karabükspor'da zor günler yaşadıklarını belirten Tayyib Talha Sanuç, "Bizim için zor bir sezon geçti.  Ben de böyle bir sezonda forma şansı buldum. Üzüldük, umarım tekrardan Karabükspor layık olduğu yere gelir.  Galatasaray maçında sonradan oyuna girmiştim, sonrasında forma şansı buldum. Genç oyuncu olarak ilk maçlarda heyecan oluyor. Sezon sonuna doğru benim için daha iyi oldu. Fırsatı iyi şekilde değerlendirdiğimi düşünüyorum" dedi. 

 

Hedeflerinden bahseden genç futbolcu, "Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi Avrupa'da oynamak istiyorum. Ülkemizde Serdar Aziz ve Skrtel'i beğeniyorum. Dünya futbolunda örnek aldığım isim Sergio Ramos. Ramos'un Liverpool maçında Salah'la yaşadığı pozisyon için şunu şöyleyebilirim. Bazıları çok olumsuz yorumlar yapıyor ama maç içerisinde böyle pozisyonlar oluyor. Ramos'un art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Stoper olduğu için rakibine çok yakın oynuyor" ifadelerini kullandı. 

 

Kendileri adına zor bir sezon geçtiğini ifade eden 18 yaşındaki stoper, "Büyük abilerim için de zor bir süreçti ama bizim için daha zor oldu. Şehir adına kötü bir durum vardı. Bu yaşlarda bunu yaşamam daha zor oldu. Tudor'un gelişimimde büyük bir katkısı oldu. Tudor, futbolculuğunda stoper olduğu için bizlere çok katkısı oldu. Çok koşan bir takım oluşturmaya çalıştı. Pozisyon anlamında çok katkılar sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Trabzonspor iddialarını cevaplayan Tayyib Talha Sanuç, "Trabzonspor'a transferim konusunda bitmiş bir olay yok, kulübüm Trabzonspor'la görüşmeler içerisinde. Kulübüme maddi anlamda ne kadar gelir sağlarsam çok önemli. Benim adıma ilk transferim de çok önemli. Gelişimim açısından en iyi kulübü seçmek istiyorum. ilk transfer doğru tercih olmalı. Trabzonspor'da gençlere şans vereceğine dair bilgiler var. Bu şekilde program sergilenecekse benim için iyi bir tercih olur. Benim için öncellikli kriter oynamak. Stoperlerin sonradan oyuna girme şansı çok az, oynayabileceğim takımda olmak çok önemli" cevabını verdi.