Tekke'nin sözleşmesinde Trabzonspor maddesi var mı?

Eddie Newton ile yollarını ayırma kararı alan Trabzonspor için konuşulan isimlerden biri de İstanbulspor'da görev yapan Fatih Tekke. Hatta Fatih Tekke'nin kontratında, Trabzonspor'dan teklif aldığı takdirde sözleşmesini tek taraflı feshedebileceği şeklinde bir maddenin olduğu iddia edilmişti. İstanbulspor Asbaşkanı Ömer Saral'dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar...
31 Ekim 2020 19:30- Son Güncelleme - 31 Ekim 2020 19:32
Google news abonelik

Süper Lig'in ilk 7 haftasında 5 puanla 19. sırada kalan Trabzonspor, teknik direktör Eddie Newton ile yollarını ayırma kararı aldı.

Bordo mavili takım için başta Abdullah Avcı ve Tamer Tuna isimleri alternatif olarak belirlenirken İstanbulspor'da teknik direktör olarak görev yapan Fatih Tekke'nin de adı Trabzonspor ile anılıyor.

Hatta Fatih Tekke'nin sözleşmesinde 'Trabzonspor'dan teklif gelirse sözleşememi feshederim' şeklinde bir maddenin olduğu iddia edilmişti.

"Yalan ve mesnetsiz"

Ancak İstanbulspor'dan yapılan açıklamayla bu iddia yalanlandı.

İstanbul ekibinin asbaşkanı Ömer Saral sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Teknik direktörümüz Fatih Tekke'nin kontratına 'Trabzonspor isterse giderim' şeklinde bir madde yazdırdığı konuşulmaktadır. Yalan olduğu kadar mesnetsizdir. Kaldı ki, başkanımız ve Fatih Tekke'nin görev aldığı yerde kağıt parçaları formaliteden öteye geçemez" ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.