Teknik direktör konusu ne olacak?

21.12.2015 11:40 - Son Güncelleme -
Teknik direktör konusu ne olacak?

Kırmızı-beyazlılar, Ziraat Türkiye Kupası H Grubu'nda 23 Aralık'ta Fenerbahçe ile yapacakları maçın hazırlıklarına Hasan Subaşı Tesisleri'nde başladı.

Eto'o'nun izinli olması nedeniyle katılmadığı antrenmanda futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından pas ve şut çalışması yaptı. 

İdmanı izleyen kulüp başkanı Gencer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile deplasmanda kupa maçında karşılaşacaklarını belirterek, "Bırak gruptan çıkmayı, grup lideri olmak istiyoruz. Bu doğrultuda Fenerbahçe maçından puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz" dedi.

Gencer, devre arasına kadar takımı teknik sorumlu Mehmet Uğurlu ve yardımcılarının hazırlayacağını dile getirdi.

- Kararlar, Gaziantep maçından sonra

İkinci yarı öncesi kamp ve teknik heyet planlamalarına Gaziantepspor maçından sonraki yönetim kurulu toplantısında karar vereceklerini vurgulayan Gencer, bir gazetecinin "Mehmet Uğurlu'nun yanında Eto'o'lu sistem devam ediyor mu?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Bu konuyla ilgili Eto'o ile dün geniş çaplı toplantı yaptık. Eto'o, nihayetinde teknik direktör, antrenör değil. Sadece futbolcu olarak sezon başından beri futbolcularla beraber olduğu için birikimlerini, tecrübesini yardım ederek geçirdi. Bu konuyla ilgili Eto'o'nun düşüncelerini de aldık. Teknik direktör konusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Hepsine, bütün kararları, nasıl yapacağımızı, bundan sonraki durumda Eto'o'nun pozisyonunun ne olacağı da dahil, Gaziantepspor maçından sonra yönetim kurulu olarak karar vereceğiz."

Gencer, "Bu konuda Eto'o'nun düşüncesi nedir? sorusuna, "Eto'o, yardım etmekten mutlu, sürekli de yardım etmek istiyor. Onda bir sorun yok. Nihayetinde bu konuda vakit ayırıp, ayıramayacağını ailesiyle görüşecekti. Daha fazla zaman ayıracak olduğundan dolayı. O konudaki cevabı nihayetinde 'evet'" yanıtını verdi.

Skrtel'den muhteşem gol

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up