• Diğerleri

Tekvando dünyasından taziye ziyareti!

Sultanahmet Meydanı'nda patlamanın olduğu Dikilitaş bölgesine ziyaretler devam ediyor.
16 Ocak 2016 18:31- Son Güncelleme - 16 Ocak 2016 18:31
Google news abonelik
Tekvando dünyasından taziye ziyareti!

Suriyelilere ait Aman Derneği öncülüğünde aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu grup terör saldırısının gerçekleştirildiği Dikilitaş önünde toplandı.

Türk ve Suriye bayrağı taşıyan grup, üzerinde Arapça, Türkçe ve İngilizce "Terörün uyruğu olmaz", "Türkiye'ye ve Türk halkına vefamızı yineliyoruz", yazılı dövizler taşıdı.

Saygı duruşunun ardından Amir Hamzah isimli 12 yaşındaki çocuk Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini okudu.

Muhammed Recep Albukayi isimli lise son sınıf öğrencisi de "Bizler bu ülkenin iyiliğini isteriz. Türk olsun, Arap olsun, Kürt Olsun, Alman olsun, Fransız olsun yeter ki insan olsun. Hiçbir zaman kötülük yapmak istemedik. Bizim aramızdan kötüler çıkabilir ama biz buraya gelerek gerçek yüzümüzü, iyi yüzümüzü göstermek istedik" diye konuştu.

Albukayi, konuşmasının ardından Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Memleket İsterim" isimli şiirini okudu. 

Daha sonra gruptakiler patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı. 

- "Spor ailesi olarak bu tür terör saldırıların karşısındayız"

Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Avrupa Tekvando Birliği Başkanı Sakis Pragalos ve Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile Almanya Tekvando Federasyonu Başkanı Park Soo-Nam da saldırının gerçekleştirildiği yere geldi.

Heyet, saldırının gerçekleştirildiği yere çiçek bırakırken gazetecilere açıklama yapan Choue, "Hayatını yitiren turistler için çok üzgünüm. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum" dedi.

Pragalos da saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ölenlere rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Park Soo-Nam ise, bu tür terör saldırının bir daha yaşanmamasını diledi. 

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise, terör saldırısında ölenlerin ailelerine başsağlığı dilemek, ölenleri anmak ve yaralılara geçmiş olsun demek için Sultanahmet'e geldiklerini söyledi.

Şahin, "Dünya Tekvando Federasyonu olarak dünyadaki terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Spor ailesi olarak bu tür terör saldırıların karşısındayız. Dünya tekvandosu barış ve kardeşlik için sosyal bir komisyon kurduk. Dün aynı heyetle birlikte Kilis Öncüpınar'daki kampı ziyaret ederek, oradaki gençlerin spor yapabilmesi ve topluma kazındırılması bir çalışma başlattık. Barış için hep birlikte mücadele edeceğiz" diye konuştu.

 

Kadın futbolcudan artistik gol